Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson ICC 19 100Hz

Greg 13 Wrz 2005 19:28 908 2
  • #1 13 Wrz 2005 19:28
    Greg
    Poziom 20  

objaw w tym tv był nastepujący -znajomy opisał to tak- na środku ekranu pojawiły się dwie cienkie czarne poziome linie w odległości około 4 cm od siebie następnie te linie zniknely po chwili znowu sie pojawiły pomiedzy tymi liniami obraz był zniekształcony , przekrzywiony a z tv słychac było syczenie w momencie kiedy następowało przekrzywianie części obrazu pomiedzy tymi liniami po czym TV zgasł i nie można go było załączyć.....

po wstępnych ogledzinach okazało sie ze uszkodził sie tranzystor odchylania linii ON4977 a w okolicach złącza SCART na płycie głównej po prawej stronie modułu w ekranie (patrząc od tyłu TV) wylane były elektrolity Elektrolit strawił opis elementów oraz zwore i rezystor na niektórych elementach pojawiły sie charakterystyczne wykwity po wymianie uszkodzonych elementów i wyczyszczeniu płyty (za ON 4977 podstawiłem BU2525DF bo akurat taki miałem ) włączyłem Tv wysokie na sekunde wystartowało po czym TV wyłączył sie i wskazał kod błedu 35 ( brak napiecia 13 V) sprawdziłem miernikiem w momencie "wchodzenia" wysokiego 13 V pojawiało sie wiec to nie mogła być przyczyna uszkodzenia sprawdziłem cała gałąź nap 13 V wszedzie to napięcie było okazało sie jednak że pęknieta jest scieżka bazy tranzystora odchylania linii (tranzystor nie był sterowany) po zlutowaniu ścieżki po włączeniu TV nastąpiło przepalenie tranzystora.

Przejżałem już większość elem. wokól trafa WN i zasilacz podejżane elka podmienione czy czepiac sie teraz trafa WN ?? z zewnatrz nie widać żadnego uszkodzenia przebicia izolacji itp. kontensatory na kolektorze sprawdzone...

0 2
  • #2 13 Wrz 2005 23:45
    Indyczes
    Poziom 33  

Trafo może być podejrzane,ale wcześniej jeszcze raz dokładnie sprawdź,czy nie masz jeszcze gdzies przetrawionej ścieżki.

0
  • #3 16 Wrz 2005 18:29
    Greg
    Poziom 20  

Trafo wymienione TV dziala !!!

0