Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowy Chipset dla systemów automatyki domowej wydłuża czas życia baterii do roku

ghost666 30 May 2019 16:59 534 2
Computer Controls
 • Nowy Chipset dla systemów automatyki domowej wydłuża czas życia baterii do roku
  Nowy chipset firmy Redpine Signal - RS9116N-DBT - jest rozwiązaniem dedykowanym do systemów komunikacji urządzeń automatyki domowej. Stworzono go do obsługi transmisji bezprzewodowych z inteligentnymi zamkami do drzwi, dzwonkami, kamerami, systemami alarmowymi oraz innymi urządzeniami w tym AGD. Charakteryzuje się on niespotykaną dotychczas w sektorze sprawnością energetyczną, dzięki czemu redukuje zapotrzebowanie na energię całego systemu. Posiada też wbudowane sprzętowe wsparcie funkcji uczenia maszynowego, dzięki czemu spełnia także zapotrzebowanie inteligentnych systemów domowych.

  Chipset zapewnia jednocześnie wieloprotokołową łączność bezprzewodową, niskie zużycie mocy, wysoką przepustowość danych, wysoki poziom zabezpieczeń oraz zdolność do uruchamiania obliczeń AI już na krawędzi chmury w sieci.

  Układ produkowany jest w miniaturowej obudowie BGA o wymiarach zaledwie 8,8 mm x 8 mm. Chip integruje w sobie mikrokontroler z rdzeniem ARM Cortex-M4, zaawansowane sprzętowe systemy bezpieczeństwa oraz wiele protokołów komunikacji bezprzewodowe. W układzie zaimplementowano między innymi interfejsy takie jak Wi-Fi (do Wi-Fi 6), Bluetooth włącznie z opcją Low Energy (BLE), ZigBee oraz Thread. Układ obsługuje zautomatyzowane tworzenie i rekonfigurowanie sieci typu Mesh dla zapewnienia optymalnego pokrycia zasięgiem całego domu.

  Obecna generacja tego rodzaju SoC zapewnia standardowy czas pracy na baterii w realnej aplikacji do siedmiu miesięcy. Nowy RS9116N-DBT oferować ma czas czterech lat pracy na bateriach, co zweryfikowane zostało niezależnym dokumentem z Tolly Report. W dokumencie czytamy, że układ pobiera zaledwie 113 µA przy włączonym połączeniu Wi-Fi (utrzymanie połączenia z AP) - to zaledwie 10..20% tego, ile pobierają inne układy na rynku, spełniające analogiczne funkcje.

  Nowa konstrukcja Redpine nie poświęciła jednak szybkości, dla uzyskania tak dobrych parametrów energetycznych. Układ jest w stanie przesyłać strumienie danych z prędkością do 100 Mbit/s i jest kompatybilny z wszystkimi generacjami sieci Wi-Fi aż do Wi-Fi 6.

  Układ jest już obecny w produkcji masowej i dostępny komercyjnie.

  Źródła:
  https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/smart-home-chipset-extends-battery-life-to-four-years
  https://www.redpinesignals.com/Products/Hosted_Connectivity/Multi-Protocol_Wireless_SoCs_&_Modules/RS9116_SoCs_&_Modules/RS9116N-DBT0-BRS.php

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11579 posts with rating 9788, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer Controls
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  ghost666
  Translator, editor
  Marek_Skalski wrote:
  Trochę dużo nieścisłości jak na jeden krótki i zachęcający artykuł.


  Niestety nie odpowiadam za wszystkie detale, jakie są w artykułach źródłowych, szczególnie takich krótkich newsach nietechnicznych...