Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GS 424 Adam bardzo cicho gra. -

30 Maj 2019 20:37 261 9
  • Poziom 11  
    Witam.
    Kupiłem ostatnio nową wkładkę do w/w gramofonu ,który stał pare lat nieużywany. Podłączyłem go do diorowskiego Amatora ale niestety gra bardzo cicho na maksymalnym wzmocnieniu. Czy to wina tej nowej wkładki? : Czy może gramofon jest uszkodzony?
  • Poziom 43  
    Nie twierdzę, że Wikipedia jest nieomylna ale podaję co w niej pisze na temat Amatora:
    Amator Stereo DSS101 produkowany był w kolejnych odmianach: 1, 2, 2a, 2b, 2c i 3.
    2a – wersja z przedwzmacniaczem do magnetycznych wkładek gramofonowych
  • Poziom 11  
    Czyli odpowiedzi dalej nie znam. Uszkodzona wkładka bądź gramofon, czy Amator?
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    vodiczka napisał:
    Nie twierdzę, że Wikipedia jest nieomylna ale podaję co w niej pisze na temat Amatora:
    Amator Stereo DSS101 produkowany był w kolejnych odmianach: 1, 2, 2a, 2b, 2c i 3.
    2a – wersja z przedwzmacniaczem do magnetycznych wkładek gramofonowych

Stąd mi się jawiło że w 3 też był w przedwzmacniacz RIAA wyposażony.

grzywacz2 napisał:
    Czyli odpowiedzi dalej nie znam. Uszkodzona wkładka bądź gramofon czy Amator.?

Nie, brakuje ci jednego klocka w układance.
  • Poziom 11  
    A czy doirowska Elizabetka miała taki przedwzmacniacz do wkładki magnetycznej?
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    grzywacz2 napisał:
    Amator 3 , już na wskażniku diodowym ,

Ten model nie miał odpowiedniego przedwzmacniacza aby mógł współpracować z wkładką magnetyczną tak więc jeśli chcesz słuchać tego gramofonu na tym radioodbiorniku, to jest to możliwe ale wymaga zakupu lub zrobienia we własnym zakresie przedwzmacniacza RIAA.

Dodano po 1 [godziny] 51 [minuty]:

grzywacz2 napisał:
    A czy doirowska Elizabetka miała taki przedwzmacniacz do wkładki magnetycznej?

Tak, w tym urządzeniu był przedwzmacniacz gramofonowy, który mógł współpracować zarówno z wkładką piezoelektryczną jak i magnetyczną. Odpowiedni tryb pracy można wybrać przeznaczonym do tego przełącznikiem.
  • Poziom 11  
    Dziękuję. Temat uważam za wyczerpany. Do zamknięcia.