Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lanovo Z510, Samsung SM 940 BW - Zmiana kolorów obrazu w przeglądarce fotografii

31 Maj 2019 03:14 60 2
 • Poziom 4  
  Dzień dobry,
  mam ciekawy problem - mianowicie mam laptop (lenovo Z510) i podłączone do niego 2 monitory (Samsung SyncMaster 940BW i HannsG JC199D).
  Problem dotyczy monitora Samsung. Mianowicie gdy otwieram obrazy Przeglądarką fotografii systemu Windows na monitorze od Samsunga obraz jest zażółcony. Jakby ktoś nałożył na niego efekt sepii albo czegoś podobnego. Jednak objawia się to tylko gdy monitor laptopa jest włączony. Gdy go odłączę to obraz na Samsungu wyświetla się normalnie (rozłożenie monitorów i wyświetlany obraz załączam poniżej. Zażółcenie widoczne jest na screenach). Mam dwa monitory Samsung SyncMaster 940BW i na obu to ciekawe zjawisko występuje (monitor HannsG nie wpływa na zjawisko).
  Ma ktoś pomysł jak to można naprawić?

  Ekran nr 1 - od laptopa
  Ekran nr 2 - Samsung
  Ekran nr 3 - HannsG

  Spoiler:
  Lanovo Z510, Samsung SM 940 BW - Zmiana kolorów obrazu w przeglądarce fotografii
  Lanovo Z510, Samsung SM 940 BW - Zmiana kolorów obrazu w przeglądarce fotografii
 • Poziom 4  
  Nie wiem jakim cudem nie trafiłam na en linik gdy szukałam rozwiązania w google (może źle sformułowane zapytanie...).
  Metoda #2 zadziałała!
  Metody #1 nawet nie musiałam teraz próbować, bo kalibracja koloru była pierwszą rzeczą którą zrobiłam jeszcze zanim szukałam rozwiązania w google.

  Dzięki serdeczne!

  Dodano po 3 [minuty]:

  Link od dt1 był strzałem w dziesiątkę!
  poniżej skrót instrukcji w razie gdyby link kiedyś wygasł, a ktoś miałby podobny problem

  Spoiler:
  Cytat:
  Metoda #2 – Zmień profil w opcjach zarządzania kolorami
  1. Przejdź do menu Start lub ekranu startowego, a następnie wyszukaj frazy „Zarządzanie kolorami”. Uruchom znalezioną opcję o tej samej nazwie.
  2. Wyświetli się okno zarządzania kolorami. W polu „Urządzenie” wybierz z rozwijanej listy swój monitor, a następnie zaznacz opcję „Użyj moich ustawień dla tego urządzenia”.
  3. Poniżej powinien znajdować się na liście profil kolorów skojarzony z naszym monitorem. Zaznaczamy go na liście i klikamy „Usuń”.
  4. Klikamy w przycisk „Dodaj...”, a następnie w nowym oknie wybieramy z listy profil o nazwie „sRGB IEC61966-2.1” z sekcji „Profile ICC”.
  5. Potwierdź zmiany przyciskiem OK, a następnie włącz jakieś zdjęcie w przeglądarce obrazów. Problem z żółtym kolorem powinien zostać rozwiązany.