Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe, wzmocnione tranzystory RF od Ampleona

ghost666 31 Maj 2019 17:43 366 3
 • Nowe, wzmocnione tranzystory RF od Ampleona
  Firma Ampleon zaprezentowała swoją pierwszą rodzinę układów mocy RF, które oparte są na nowej technologii Advanced Rugged Technology (ART) pochodzącej z dziewiątej generacji technologii wysokoprądowych elementów polowych MOS z boczną dyfundowanymi warstwami metalicznymi (LDMOS). Pierwszym produktem z tej rodziny jest tranzystor mocy ART2K0FE, charakteryzujący się mocą do 2 kW i maksymalną częstotliwością pracy do 650 MHz.

  ART2K0FE, dostępny w jest w ceramicznej obudowie z wnęką powietrzną. Element ten został zaprojektowany tak, aby wytrzymać nawet najtrudniejsze warunki w zastosowaniach przemysłowych, naukowych i medycznych. Układy z serii ART mogą radzić sobie z niedopasowaniami fal stojących o bardzo wysokim napięciu (VSWR) wynoszącymi nawet 65:1 przy 65 V, co czyni je odpowiednimi do stosowania m.in. w laserach CO2 o dużej mocy, generatorach plazmy i niektórych systemach MRI.

  Łatwiej jest zintegrować nowe urządzenia oparte na procesie ART w produktach w fazie rozwoju ze względu na ich wysoką impedancję. Wykorzystanie technologii ART umożliwia również zwiększenie wydajności układów RF w porównaniu do konkurencyjnych układów LDMOS, co pozwala także na uzyskanie większej gęstości mocy w urządzeniach, co z kolei przekłada się na mniejsze i tańsze systemy zasilania.

  Co więcej, urządzenia z rodziny ART oferują wyższe napięcie przebicia, co zapewnia, że ​​będą działać bezpiecznie i niezawodnie przez cały przewidywany okres ich użytkowania. Ampleon gwarantuje dostępność urządzeń przez co najmniej 15 lat, co pozwala projektantom na długoterminowe planowanie produkcji w oparciu o prezentowane tranzystory.

  Oczekuje się, że ART2K0FE i inne tranzystory z tej rodziny, wyposażone w obudowy z tworzywa sztucznego, z nadlewaną formą o niższym oporze cieplnym, wejdą do produkcji w drugiej połowie tego roku. Próbki tych elementów są dostępne obecnie w obudowach ceramicznych.

  Źródła:
  https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/ampleon-rolls-rugged-rf-power-transistor
  https://www.electronicproducts.com/Discrete_Semiconductors/Transistors_Diodes/RF_power_transistor_can_handle_very_high_VSWR_mismatches.aspx

  Fajne! Ranking DIY
 • #2
  szymon122
  Poziom 37  
  ghost666 napisał:
  Pierwszym produktem z tej rodziny jest tranzystor mocy ART2K0FE, charakteryzujący się mocą do 2 kW i maksymalną częstotliwością pracy do 650 MHz.

  Ciekawe jakie to ma wymiary (tranzystor) :D
  W internecie nie ma nic na jego temat.
 • #3
  Armadon
  Poziom 11  
  Inny model od nich w identycznej obudowie ma 41x16mm razem ze stykami. Biorąc pod uwagę moc jaką to jest w stanie przerzucić to 70um miedzi na płytce pod to może być mało...