Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania xpi temperatura płynu - Brak wskazań temperatury na wskaźnikach tryb awa

31 Maj 2019 22:46 240 4
  • Poziom 10  
    Panowie mam problem. Mam auto nieopodal Stuttgartu, auto zgłosiło się na serwis Scania. Nie działa wskaźnik temperatury, świeci się zwiększona emisja spalin auto ma ograniczona moc. Diagnoza serwisu w sttutgarcie. Uszkodzony czujnik temperatury silnika - - - ten za filtrem oleju z przewodem który jest wpinany bezposrednio do coordynatora. Wymiana czujnika na silniku dodam jesze że stary miał 200 Ohm a nowy 400 Ohm. Po wymianie nic się nie zmieniło dalej nie wskazuje temperatury,dalej stan z ograniczeniem mocy. Dodam iż w momencie usterki również na monitoringu pojazdu nie widać temperatury. Serwis w sttutgarcie stwierdził że to usterka czujnika temperatury w nastawniku turbiny Xpi. Czy aby na pewno can zczytuje temperaturę z nastawniku turbiny czy skas indziej bo przestałem im ufać w serwisie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Nie wiem dokładnie ile xpi ma czujników temp.ale po podłączeniu komputera oryginalnego w serwisie widać który czujnik co pokazuje nie tylko wartości w stopniach ale i w voltach ile dochodzi ile wychodzi w scani wszystkie sterowniki podłączone są co koordynatora i może koordynator się kończy i pokazuje głupoty bo czemu serwis wymienił czujnik który rzekomo był dobry a po jego wymianie dalej nic się nie zmieniło....chyba na chybił trafił tego nie robili
  • Poziom 10  
    Coordunator był wymieniony w zeszłym roku na nowy, no właśnie przeczuwam, iż robili to na chybił trafil.
  • Poziom 5  
    W XPI są dwa czujniki temp płynu jeden w bloku i jeden w silniku turbiny i obydwa są podłączone do sterownika silnika nie COO
    Błąd generowany jest jeśli temp różni się 10°C
    Jeśli jest już wymieniony na bloku zostaje silniczek turbiny ale proponował bym wymienić jeszcze termostat czasem to było przyczyną
  • Poziom 30  
    Witam

Miałem takich z 10 sterowników silnika z problemem dotyczącym temperatury silnika błąd dotyczył czujnika T131,wszystkie sterowniki wymieniono na nowe niestety,nic innego nie pomagało(podmiany czujników temp czy silnika kierownicy turbiny)Po otwarciu jednego sterownik przez znajomego okazało się że w sterowniku była woda.Może u Ciebie będzie inny problem akurat w tym przypadku.