Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Aparat fotograficzny CANON EOS 400D - jak przesłać fotki na komputer?

01 Cze 2019 12:37 372 6
  • Poziom 3  
    Witam, Jestem Gorad :D
    Tydzień temu zamówiłem aparat Canon Eos 400D . Przyszedł wczoraj więc zdążyłem porobić parę zdjęć. Niestety problem zaczął się wtedy gdy chciałem przesłać zdjęcia na komputer okazało się, że po podłączeniu komputer nie pokazywał urządzenia próbowałem przez wifi lecz aparat nie posiada takiej opcji :( . Czy ktoś zna może jakieś urządzenie (oprócz kabla usb) które mogłoby połączyć aparat z komputerem ? Z góry dzięki za pomoc :)
  • Poziom 27  
    Nie możesz wyciągnąć karty i zrzucić zdjęć przez czytnik kart?
  • Poziom 3  
    Aparat ma starą kartę nie pasującą do mojego komputera mianowicie "SanDisk ultra 2.0GB Compact flash" :(
  • Poziom 33  
    gorad napisał:
    Czy ktoś zna może jakieś urządzenie (oprócz kabla usb) które mogłoby połączyć aparat z komputerem

Skoro nie ma WiFi, to tylko USB, albo czytnik kart. A sterowniki dla tego aparatu zainstalowałeś? Na płycie dostarczonej z aparatem powinieneś mieć wszystko, co potrzeba, włącznie w programem do obróbki RAW. Jeśli nie masz płyty, to na stronie producenta, po zarejestrowaniu sprzętu będziesz miał dostęp do wszystkiego, co potrzeba.
  • Poziom 32  
    Jeśli nie używasz jakiegoś starożytnego systemu czyli poniżej Windowsa XP to nawet bez instalacji sterowników aparat powinien być automatycznie rozpoznany i zainstalowany jako "urządzenie USB". Jeśli tak się nie dzieje to:
    - czegoś brakuje w systemie operacyjnym, być może potrzebna instalacja Serwice Pack
    - złącze USB aparatu jest uszkodzone
    - kabel USB jest uszkodzony lub niekompatybilny.
    - jeśli komputer ma kilka portów USB wypróbuj wszystkie, a potem sprawdź jeszcze podłączając aparat do innego komputera.
    Tak poza tym to opcja z czytnikiem kart jest najbezpieczniejsza bo w swojej praktyce serwisowej nieraz spotkałem się już z faktem poważnego uszkodzenia aparatu gdy użytkownik wyciągając kabel z portu USB zapomniał wyłączyć urządzenie w systemie. Jak załatwi się w ten sposób czytnik za 20zł to przecież nic takiego się nie stanie.
  • Poziom 26  
    Sporo starszych modeli aparatów miało w menu opcje USB jako mass storage i dopiero pozwalało żeby komputer "zobaczył" kartę w aparacie po kablu usb.
  • Poziom 3  
    Kupiłem kabel dedykowany do urządzenia.