Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Astra F - Montaż centralnego zamka?

01 Cze 2019 17:33 198 12
  • Poziom 24  
    Witam. Kupiłem jakiś czas temu astrę F. Chciałem do niej założyć centralny zamek. Musiałem nasmarować podnośniki szyb, ponieważ strasznie piszczały i po zdjęciu każdego boczka zobaczyłem, że są siłowniki do rygli i do każdego idą dwa kable. Zielony i niebieski. Wcześniej była założona centralka python sp3000 jednak tamta nie daje oznak życia. Została mi centralka proxima srpi. Teraz pytanie w jaki sposób podłączyć ją do tych siłowników? Rozciąłem te kable i połączyłem drugi raz. Po sprawdzeniu miernikiem pokazuje, że oba łączą się z masą. Czytałem, że może być tam jakiś stycznik?
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Wywal wszystko i załóż nowe. Takie chinole to średnio na 2 lata tylko starczają.
  • Poziom 24  
    Był stary alarm. Poprzedni właściciel odciął przewody od syreny i coś majstrował z dodatkowymi, przewodami. Udało mi się "wydobyć" kable do każdych drzwi, które idą do siłownika. Połączyłem je wszystkie i wyprowadziłem dwa kable. Jak podłączę jeden do plusa i drugi do masy wszystkie drzwi są zamknięte. Jak odwrócę to się otwierają. Zależy mi na mojej centralce,, ponieważ chcę podłączyć domykanie szyb. Założyłem do niej elektryczne na przód i tył. Po zaprogramowaniu szyb i przyłożeniu kabla do masy wszystkie szyby się domykają. Teraz pytanie jak to połączyć z centralką proximy. Pewnie będę musiał zastosować jakiś przekaźnik?
    Astra F - Montaż centralnego zamka?
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3368131&highlight=
    Czyli robisz to co ja robiłem swego czasu.

Skorzystałem jak pamiętam z otwierania bagażnika (czyli dłuższe przytrzymanie przycisku) do wysyłania sygnału do układu do domykania szyb.
    Chyba ten na 4 (nadal mam tylko przód zamontowany tym sposobem)
    Astra F - Montaż centralnego zamka?
    UNIWERSALNY MODUŁ DOMYKANIA 4 SZYBY
    lub ten z powyższego tematu:
    http://www.conda.pl/product.php?id=161&k=4&pk=5&ppk=0

No i jak dobrze patrzysz to trzeba wymienić otwieranie z zamykaniem żeby to działało - bo domykanie szyb używam teraz tak jakbym miał owierać bagażnik przy zamkniętym aucie a nie jak w instrukcji przy otwartym aucie trzymasz 2sek aby poszedł sygnał do klapy bagażnika.

Czyli centralny łączysz z którymś z przewodów idących z siłownika (ja się podłączyłem przy belce obok siedzienia kierowcy ale wybadać jaki to przewód możesz na drzwiach), oczywiście sygnał minusowy jest puszczany nie plusowy.

Podnośniki do szyb masz z modułem komfortu który pamięta ustawienia że nie trzeba trzymać cały czas przycisku?

Coś mi się wydaje że ja nie montowałem modułu choć teraz nie jestem na 100% pewien.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Masz elektryczne szyby a nie masz fabrycznego CZ? Czy szyby też chinole dokładane?
  • Poziom 24  
    W samochodzie nie było instalacji. Wszystko robiłem od zera. Z przodu seryjne podnośniki z innej astry. Tylne są z omegi b albo vectry b jak pamiętam.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Jak masz fabryczne, aby nie z wersji cabrio, to da się podłączyć. Tylko musisz zastosować przekaźnik, bo Proxima podaje masę, a do domykania musisz dać plusa na 6 pin silników. Wcześniej musisz je też "przyuczyć" tak żeby jednym naciśnięciem się otwierały i zamykały do końca.
  • Poziom 24  
    Nie wiem jakim cudem plus skoro po podaniu masy wszystkie się domykają. Gdy kliknę z pilota zamykanie drzwi wszystkie szyby się domykają i ten problem jest już za mną. Zostało mi tylko podpięcie tych siłowników do blokady drzwi.
  • Moderator Samochody
    laser890 napisał:
    Nie wiem jakim cudem plus skoro po podaniu masy wszystkie się domykają.

Na 2 i 3 pinie sterujesz masą góra/dół, 6 pin jest specjalnie tylko do domykania.
    laser890 napisał:
    Zostało mi tylko podpięcie tych siłowników

Bezpośrednio do Proximy możesz. Białe do siłowników, pomarańczowe do masy, żółte do plusa.

Edit:
    Domykanie też jest jednak masą sterowane, właśnie spojrzałem w schemat. Fabrycznie to jest podpięte do styków przy klamkach, jak mocniej przekręcisz kluczyk to domyka szyby i rygluje zamki, tak że od środka klamką się nie da otworzyć.
  • Poziom 24  
    Właśnie ten 6 pin jest podpięty do komfortu w centralce proximy. Czyli podłączyć te dwa przewody od siłowników centralnego zamka do żółtego i do zółto-czarnego i powinno działać?
  • Poziom 24  
    Połączyłem odpowiednio kable i działa. Założone są po prostu siłowniki 4 siłowniki slave. Za jakiś czas pewnie kupię siłownik master do drzwi kierowcy. Podpięcie do kierunkowskazów wziąłem z kostki pythona.