Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch Logixx 8 VarioPerfect WAS28463PL - gdzie są szczotki?

07 Kwi 2019 13:40 444 10
  • Poziom 7  
    Witajcie.
    Od jakiegoś czasu pralka wydaje dziwaczne dźwięki, a jej jakość prania pozostawia wiele do życzenia. Niezależnie od programu czy ilości wsadu problem występuje. Bywa, że jedno pranie przejdzie cały program bez problemu, a kolejne już nie. Z początku myślałem, że może pasek nadaje się już do wymiany, ale po wymianie paska jest to samo co było. Gdy występuje ten problem obraca kilka razy bębnem, a następnie skraca program do np. wirowania. Następnie obraca kilka razy o ile daje radę! Czasami bębnem w ogóle nie obraca i wyłącza cały program.

Pasek napędza talerz bębna więc tam raczej jest wszystko w porządku, ale wydaje mi się że problem chyba leży po stronie silnika, a właściwie jego wirnika. Jesteście w stanie coś doradzić? W załączniku krótki filmik przedstawiający mój problem.
    20190407_1..235.mp4 Download (89.07 MB)
  • Poziom 21  
    Ściągnij pasek, zobacz czy będzie cicho. Bez napięcia, a potem sprawdź pokręcając bębnem i silnikiem, sprawdź czy szczotki nie zakończyły żywota.
  • Poziom 7  
    Opłaca się oddawać silnik do regeneracji czy raczej to zbyt duże koszta?
  • Poziom 7  
    Witam. Jest ktoś w stanie wskazać mi gdzie znajdują się szczotki tego silnika? Pralka nie działa poprawnie, a przyczyny doszukuje się w samym silniku. Wyciągnąłem cały silnik rozłożyłem na części pierwsze. Wszystko w porządku a raczej tak mi się wydaje. Łożyska nie wybite itp. Ale Nie widzę gdzie znajdują się szczotki. Proszę o pomoc! Nie znam się aż tak dobrze na takich sprzętach. To możliwe że szczotki znajdują się gdzieś w pralce poza silnikiem? W poście dodaję zdjęcie samego silnika.
    Bosch Logixx 8 VarioPerfect WAS28463PL - gdzie są szczotki? Bosch Logixx 8 VarioPerfect WAS28463PL - gdzie są szczotki? Bosch Logixx 8 VarioPerfect WAS28463PL - gdzie są szczotki?
  • Poziom 39  
    Podaj model pralki kolego bo to co podałeś to tylko seria modeli pralek Bosch.
  • Poziom 39  
    To jest silnik indukcyjny nie posiadający szczotek węglowych. Szczotki węglowe były w silnikach komutatorowych.
    Podaj pełny model pralki czyli WAS28463PL/ ....?
    Twoja pralka będzie posiadać odrębny moduł sterujący tym właśnie silnikiem.
  • Poziom 7  
    Bosch WAS28463PL/14 z początku myślałem, że może nie wiem łożyska wybite albo coś innego w silniku się dzieje, ale nie. Silnik bez szczotek bo indukcyjny, łożyska w porządku wałek też itp. Nie wiem już sam. Nie wiem może mi się wydaje, ale czy zwoje nie są spalone?
  • Poziom 39  
    Problem może tkwić w samym silniku lub module nim sterującym: :arrow: Link.
    Silnika nie sprawdzisz bezpośrednio podając mu zasilanie bo go uszkodzisz.
    Wezwij serwisanta by stwierdził czy awarii uległ silnik czy moduł. W przypadku awarii modułu są szanse na jego naprawę, natomiast awaria silnika oznacza jego wymianę na sprawny lub nowy egzemplarz.
  • Poziom 7  
    WAS28463PL/14 to chyba wystarczy? Jeśli nie to dalszy ciąg: FD 9205 00019. Czy te dziwne żłobienia powinny tak wyglądać? Może to jest przyczyną źle działającej pralki? Część wyciągnięta z silnika.
  • Poziom 13  
    Witam.
    Czy udało się naprawić? Mam te same objawy, ślizgającego się paska, a nowy pasek i to samo, jakie są koszta naprawy modułu WAS28462GB?
    Pozdrawiam