Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 - Wyłączanie się światła cofania

01 Cze 2019 22:37 750 6
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem ze swoich samochodem. Wymieniłem czujnik światła cofania, ale pojawił się problem, który jest uciążliwy... Gdy wrzucę bieg wsteczny i nie będę trzymał lewarka od zmiany biegów na siłę, to światło gaśnie... Czy to jest wina nowego czujnika? Na starym nie jestem wstanie sprawdzić, ponieważ został wyrzucony, a problemem okazał się spalony bezpiecznik, który nie dawał światła cofania i zakup czujnika był złą decyzja i teraz borykam się z gasnącym światłem cofania...
  • Poziom 26  
    Wygląda na czujnik nie do końca się wysuwa i nie ma przejścia.
  • Poziom 2  
    Zauważyłem, że w tym nowym czujniku strasznie miękko chodziła ten stycznik/główka, a w starym bardzo ciężko. No cóż, dziękuje za pomoc i w poniedziałek dam znać, czy to było przyczyną :)
  • Poziom 25  
    Nie miałeś problemów z wpięciem wtyczki do czujnika? W Peugeotach (w tym 307) są dwa rodzaje czujników cofania (w zależności jaki typ skrzyni biegów). Dłuższy ma dodatkowo ok. 1.5 cm obudowę nad gwintem. Wpisz w szukajkę "włącznik świateł cofania Peugeot 307" i w grafice zobaczysz różnicę. Oprócz długości obudowy między gwintem a wysuwającym się trzpieniem, różnią się trochę dwupinowym gniazdem.
  • Poziom 2  
    Nie było żadnych problemów. Czujnik zamówiłem po sprawdzeniu numeru OEM z vin. To jest taki, tylko z innej firmy Peugeot 307 - Wyłączanie się światła cofania
  • Poziom 40  
    Daj cieńszą podkładkę pod czujnik..
  • Poziom 2  
    Problem okazał się krótszy czujnik o 1mm