Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekaźnik czasowy H3dr-a podłączenie

02 Cze 2019 08:26 150 5
  • Poziom 3  
    Witam,
    Potrzebuje prostego schematu jak podłączyć tytułowy przekaźnik. Mam przed domem światło i chciałbym żeby zapalało się samo powiedzmy od 21 do 4 rano. Znalazłem taki timer ale nie wiem gdzie co połączyć. Aktualnie mam zmierzchowe oświetlenie ale działa nie prawidłowo, tzn muszę je ręcznie włączyć potem rano samo się wyłącza ale wieczorem już się nie uruchamia.

Chyba że ktoś ma tani i sprawdzony patent na automatyczne włączanie i wyłączanie oświetlenia na zewnątrz.

Z góry dziękuję za pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Użytkownik obserwowany
    Oświetlenie zewnętrzne możesz uruchamiać z wyłącznika zmierzchowego. Jak już masz zmierzchowe to pozostaw włączone i wieczorem powinno się samo włączyć jak ma zasilanie. Może czułość złe ustawiona.
    Czasowy podłączasz zasilanie. Z fazy robisz mostek na styk NO i ze styku NO dalej na oświetlenie a N podajesz bezpośrednio.
    Jednak zmierzchowe to najlepsze rozwiązanie.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 3  
    Dziękuję za odpowiedź. Zasilanie na zmierzchowym mam cały czas jednak samo nie załącza się niezależnie czy jest półmrok czy ciemna noc. Dopiero po odłączeniu zasilania na około 30 sekund i kilkukrotnym włączeniu i wyłączeniu zasilania zapalają się lampy i do rana świeca, w dzień gasną i w nocy znów trzeba włączać i wyłączać zasilanie aż złapie. Spróbuję jeszcze z tym ustawieniem czułości. Może ktoś z forum ma sprawdzoną zmierzchowke i poleci - tylko proszę bez reklam w stylu "ja mam xxxx kupiłam na www....."
  • Użytkownik obserwowany
    Twoja prawdopodobnie jest uszkodzona.
  • Poziom 20  
    To może zainstaluj zegar astronomiczny. Ten co masz, będziesz musiał przestawiać co jakiś czas, a astronomiczny wie o której wschodzi i zachodzi słońce. Wie też o zmianie czasu z zimowego na letni. Możesz ofc te ustawienia domyślne skorygować do swoich potrzeb.
  • Użytkownik obserwowany
    Zwykła zmierzchową u mnie działa od lat.