Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZSRR - gniazdo/wtyczka słuchawek typu Jack

02 Cze 2019 12:48 234 5
  • Poziom 38  
    Witam.
    Posiadam radioodbiorniki produkcji ZSRR. Są w nich gniazda słuchawkowe o nietypowej średnicy, otwór ok. 2.8 mm. Nie pasują wtyczki Jack 2.5mm, po prostu wpadają luźno w gniazdo. Na jednym z odbiorników jest oznaczone jako słuchawki 60Ω, gniazdo jest podłączone bezpośrednio pod głośnik z ok. 5W wzmacniacza. Orientuje się ktoś, co to za wynalazek?
    Pozdrawiam.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    W radzieckich radioodbiornikach Mono zeszłych lat dla podłaczania sluchawek wykorzystywały się gniazda z 3 kontaktami. Kontakt 1 zjednoczony z masą . Kontakt 3 łączył się z wyjściem wzmacniacza, a kontakt 2 z głośnikiem. Przy czym kontakty 2-3 łączyły się między sobą wewnątrz gniazda i sygnał postępował na głośnik. Przy wkładaniu wtyczki sluchawek do gniazda kontakty 2-3 przerywały się i sygnał postępował na sluchawki. ZSRR - gniazdo/wtyczka słuchawek typu Jack
  • Poziom 38  
    Tyle to wiem. Interesuje mnie, co to za nietypowy standard oraz czy można taką nietypową wtyczkę kupić aby zrobić przejściówkę na normalny TRS 3.5 mm.
  • Poziom 31  
    BANANvanDYK napisał:
    Tyle to wiem. Interesuje mnie, co to za nietypowy standard oraz czy można taką nietypową wtyczkę kupić aby zrobić przejściówkę na normalny TRS 3.5 mm.

Witam.We wlasnym zakresie trzeba wyprodukowac taki adapter.Posiadam gniazda i wtyki RADZIECKIE.
  • Poziom 24  
    BANANvanDYK napisał:
    co to za nietypowy standard oraz czy można taką nietypową wtyczkę kupić aby zrobić przejściówkę na normalny TRS 3.5 mm.

Standard typowy dla sprzętu z ZSSR, z powodów politycznych.
    Trzeba szukać разъем для наушников отечественный , Справочный kаталог разъемы na rosyjskich stronach i sklepach, szybciej na rynku wtórnym.
    U nas wtyki, słuchawki tego typu nie były zbyt popularne w przeciwieństwie do np odbiorników radiowych z takimi gniazdami.
    Podaj do jakiego sprzętu, będzie łatwiej namierzyć typ,
    aksakal z tamtych stron to może będzie bardziej zorientowany.
  • Poziom 38  
    Udało mi się znaleźć taką słuchawkę, z tego co zrozumiałem jest "słuchawka telefoniczna".
    http://rw6ase.narod.ru/00/tlf/tm4.html
    Nie próbujcie szukać pod tym hasłem w internecie. Po co komu słuchawka do debilnogłosu?
    Chyba jednak zrezygnuję z poszukiwań. Rozważę wymianę gniazd na TS. Jednak zastanawia mnie, czy wzmacniacz zasilany napięciem 9V nie spowoduje przeciążenia słuchawek o niskiej impedancji (16-32Ω)?