Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

lenovo tab2 a7-10f - Nie zapisuje na karcie SD

cinko 02 Jun 2019 12:59 1746 9
    cinko
    Level 22  
    Witam.
    Tablet Lenovo TAB2 A7-10F ma wbudowana pamięć 8GB która jest już zapełniona
    włożyłem kartę SD 32 GB i przeniosłem 1 grę nic więcej nie da się przenieść.
    Tablet nie chce od razu instalować na kartę SD choć jest zaznaczone aby zapisywał.
    Poniżej zdjęcia. lenovo tab2 a7-10f - Nie zapisuje na karcie SD lenovo tab2 a7-10f - Nie zapisuje na karcie SD lenovo tab2 a7-10f - Nie zapisuje na karcie SD lenovo tab2 a7-10f - Nie zapisuje na karcie SD lenovo tab2 a7-10f - Nie zapisuje na karcie SD
    Może ktoś miał taki problem proszę o pomoc.
    Pedros050
    Level 43  
    Witam. Aplikacji tam nie przerzucisz tylko gry i zdjęcia. Usuń niepotrzebne aplikacje i miejsce ci się zwolni.
    Pedros050
    Level 43  
    Jaki tam masz android jaką wersję 4.4 KitKat 1GB RAM?
    gustaw604196763
    Level 10  
    Też szukam opcji przenoszenia aplikacji na kartę pamięci w tym tablecie. Na razie znalazłem taki poradnik: https://support.lenovo.com/dk/pl/solutions/ht102585. On dotyczy trochę innego modelu, ale może być pomocny. Na razie nie przetestowałem, bo poza domyślnymi aplikacjami nie mam innych a z tego co pamiętam, to tych zainstalowanych z systemem nie da się przenieść na kartę pamięci.
    Metoda z poradnika powyżej jest skuteczna. Zainstalowane gry można przenosić na kartę SD. Faktycznie trzeba mieć ustawione jako domyślne miejsce zapisu: Nośnik USB. Dodam, że ten tablet i system w nim zainstalowany ( u mnie Android 5.0 ) są już przestarzałe i w związku z tym przy próbie instalacji niektórych gier, czy aplikacji pojawia się informacja o niekompatybilności aplikacji z urządzeniem.
    nomudrek
    Level 36  
    Program Link2SD przenosi zainstalowane aplikacje na kartę pamięci ale nie systemowe, lecz aby mógł prawidłowo działać na karcie musi być partycja w systemie plików EXT3 oraz android powinien mieć root. U mnie w telefonie Xperia M2 LTE to działało prawidłowo.
    W linku poradnik na ten temat.
    https://androidbeztajemnic.com/2016/05/20/por...czyli-oszczedzamy-miejsce-w-pamieci-telefonu/
    TomHard
    Level 9  
    Karta SD powinna mieć 2 partycje.
    1- fat32 o wielkości około 50-80% pojemności karty
    2- ext2 (najbardziej kompatybilne i bezproblemowe) lub ext3 lub ext4 z reszty wolnego miejsca
    Na partycje 2 (ext2) są przenoszone dane z katalogu "data" tabletu/telefonu te które nie mogą być przeniesione na partycję 1(fat32).
    Oczywiście telefon/tablet musi mieć root'a.
    Czasem trzeba też przenieść apkę Link2SD jako systemową aby poprawnie działała (ma więcej uprawnień).

W necie i na youtube jest sporo poradników.

Dodano po 2 [minuty]:

Darmowym zamiennikiem aplikacji link2ds jest Apps2sd

https://play.google.com/store/apps/details?id=in.co.pricealert.apps2sd&hl=pl

nie zaleca się przenoszenia aplikacji systemowych, jednak jest to możliwe.