Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

RNS510 LCD - niewyraźny obraz.

drucik131 02 Jun 2019 16:39 651 5
    drucik131
    Level 11  
    Witam.
    Mam RNS510 w którym jest problem z kolorami i ciemnym obrazem tak jak to wygląda na załączonych zdjęciach, po podmianie płyty czołowej LCD elektroniki obraz jest idealny, usterka jest na płycie czołowej, podmieniłem już z innego radia scalak KZ4E010S11 oraz AD8509A i dalej to samo, miał może ktoś taki problem i udało się naprawić?
    Jest to wersja LCD nie LED.
    Pozdrawiam
    banmar_2005
    Level 25  
    Po załączonych zdjęciach wydaję się że to wina podświetlania matrycy, sprawdzić
    driver led i diody podświetlania, Tylko rozbiórka matrycy nie jest łatwa, można ją szybko uszkodzić.
    drucik131
    Level 11  
    Tam nie ma diod LED jest to wersja z świetlówkami nowsze miały led podświetlanie, nie jest to wina podświetlania, podświetlanie działa.

Dodano po 1 [minuty]:

Nie ma kolorów, jest zielonkawy jest to problem z sterowaniem LCD.
    czajnik23
    Level 21  
    Miałem identyczny przypadek,jest to wina elektroniki na płycie czołowej.Zakup sprawnej to spore koszty.
    drucik131
    Level 11  
    Tyle to już ustaliłem, chodzi o naprawę, zlokalizowanie usterki na tej płycie. Pozdrawiam
    czajnik23
    Level 21  
    drucik131 wrote:
    Tyle to już ustaliłem, chodzi o naprawę, zlokalizowanie usterki na tej płycie. Pozdrawiam

Ja nie znalazłem uszkodzonego elementu a klient myślał że to będzie naprawa za 50 zł i tak się rozstaliśmy.