Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DDJ-SB 2 - Po podłaczeniu do komputera kontrolera piszczy w glosnikach

02 Cze 2019 20:00 135 10
  • Poziom 3  
    Witam. Mam taki problem, kiedy podłączam kabel USB z konsoli Pionner-a DDj-SB 2 zaczyna głośno piszczeć w głośnikach no i największy problem jest w tym ze kiedy nagram seta to piszczenie tez się nagrywa, w załączniku dodaje krótkie mp3 dokładnie jak to wygląda na końcu nagania słychać wyraźnie to piszczenie, dodam jeszcze że kiedy puszczam muzykę te piszczenie jest mniejsze ale kiedy występują wokale albo niższe tony strasznie to słychać w nagranych setach. Czincze z konsoli mam podłączone jackiem do niebieskiego wejścia liniowego line in. Co zrobić żeby zredukować to piszczenie?
  • Pomocny post
    Admin grupy audio
    Może być brak uziemienia w gniazdkach do których podłączony jest kontroler i komputer. Podłącz się z sygnałem poprzez separator np. takie coś:
    https://monacor.pl/produkty/fga-40
    jeśli to problem z masami, to pomoże. Sprawdź też na innym komputerze i w innym miejscu (gdzie instalacja elektryczna na pewno jest prawidłowo zrobiona).
  • Poziom 3  
    Czytalem juz o tym uziemieniu, prubowałęm w innym mieszkaniu na laptopie i tez piszczalo ,w swoim mieszkaniu pierw mialem zasialnie podlaczone przez listwe, teraz bezposrednio podłaczam kabel zasilajacy z komputera do gniazdka z bolcem i dalej piszczy po wlozeniu kabla usb do komputera z konsolety.Dodam ze kabel usb jest kablem zasialjacym konsolete ,kiedy odłaczam kabel nie ma piszczenia, robia sie jeszcze przestery kiedy slucham muzyki z DDJ SB2 nie wiem czym to jest spowodowane
  • Admin grupy audio
    Nie bawiłem się tym więc nie mam 100% pewności, ale wydaje mi się że połączenie analogowe poprzez RCA jest kompletnie niepotrzebne. Przecież to jest kontroler, wyjście audio jest tutaj opcjonalne. Można użyć karty dźwiękowej znajdującej się w komputerze i problemu prawdopodobnie nie będzie.
  • Poziom 3  
    Połączenie analagowe RCA jest konieczne ,po podłączeniu do karty dzwiękowej wejścia niebieskiego line in mam odsłuch tego co puszczam z konsoli. dodaje zdjęcie jak wyglądaja wyjścia z konsolety jedno to Master out i czincze nic wiecej nie ma żadnej filozofii a tylko gdy podłącze kabel USB zaczyna piszczeć
  • Pomocny post
    Admin grupy audio
    Ja wiem jak to wygląda, ale przecież konsola nie jest odtwarzaczem tylko kontrolerem, który steruje pracą programu Serato na komputerze. To Serato odtwarza, a nie konsola! W Serato powinno się dać przestawić urządzenie odtwarzania - wybierasz kartę wbudowaną i po sprawie.
  • Poziom 3  
    Dzięki wielkie za podpowiedz, ale nie moge niestety znalezć w Serato żeby przestawić urządzenie odtwrzania na kartę wbudowaną. Jeśli ktoś wie jak to zrobić proszę o opis
  • Poziom 3  
    Tak nie sprawdzalem,moze rzeczywiscie jest uszkodzony mam chyba jeszcze gwarancje sprobuje to zareklamowac