Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naprawa kosiarki spalinowej Brigss&Straton.

Norbert Chrobot11 03 Jun 2019 08:10 3372 28
    Norbert Chrobot11
    Level 5  
    Witam.
    Od dłuższego czasu męczę się z kosiarką spalinową Briggs&Straton. Kosiarka była miesiąc temu w serwisie z powodu wymiany gaźnika. Po tygodniu przyszła. Działała tylko jakieś dwa tygodnie i się popsuła. Tutaj chodzi o popsucie układu napędowego kosiarki oraz zbyt wysokich obrotów silnika i jej głośnej pracy. Teraz mam pytanie do Was co zrobić by wyeliminować wysokie obroty i głośną pracą. Z napędem sobie sam powinienem poradzić.
    Bardzo bym prosił o szybką odpowiedź.
    Dziękuję.
    Do widzenia.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    *Impala*
    Level 13  
    Napisz jaki dokładnie tam jest silnik i model kosiarki, zrób zdjęcia jak wygląda gaźnik i jego wszystkie cięgna, przeciez nic poza b&s nie napisałeś ani modelu ani oznaczenia to tak jakbyś napisał że samochód andorii ma za wysokie obroty.
    Norbert Chrobot11
    Level 5  
    Silnik: Makita BRIGGS & STRATTON 500 SERIES 158cc.
    Model kosiarki: Makita PLM4618.
    P. S. Co do napędu to jak macie jakieś rady to bardzo bym o nie prosił, bo niestety nie udało mi się to naprawić.
    anchilos
    Level 34  
    Naprawa kosiarki spalinowej Brigss&Straton.
    Norbert Chrobot11 wrote:
    co zrobić by wyeliminować wysokie obroty
    Rozciągać delikatnie sprężynę widoczną na pierwszym zdjęciu. Regulator obrotów (ten gruby drut idący do przepustnicy) nie jest w stanie jej pokonać i zmniejszyć obroty. Gdzie jest linka regulacji obrotów i druga (cieńsza sprężynka) do (od) przepustnicy? W "serwisie" zgubili? Pozdrawiam.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2645892.html

Tak wygląda sterowanie gaźnikiem w B&S serii 500.
    User removed account
    Level 1  
    Norbert Chrobot11
    Level 5  
    Co do tego regulatora obrotów to ja mam tak jak na zdjęciu, ponieważ byłem zmuszony do wymiany silnika na nowy. U mnie, na gaźniku znajduje się jeden metalowy drucik (na czwartym zdjęciu) i znajduje się też sprężyna, która jest zaczepiona o tą blaszkę (zdjęcie trzecie). Kombinowałem z tą blaszką, ale nic się nie dzieje. Zdjęcie drugie przedstawia podłączony gaźnik w moim przypadku.
    anchilos
    Level 34  
    Norbert Chrobot11 wrote:
    Kombinowałem z tą blaszką, ale nic się nie dzieje.
    anchilos wrote:
    Rozciągać delikatnie sprężynę widoczną na pierwszym zdjęciu .
    Sprężyna nadal za mocno trzyma.
    Rozciągaj aż regulator będzie w stanie cofnąć przepustnicę.
    User removed account
    Level 1  
    anchilos
    Level 34  
    Rycho T wrote:
    Pod warunkiem, że jest sprawny.
    Zdjąć sprężynę i sprawdzić ręcznie czy wycofuje.
    Norbert Chrobot11
    Level 5  
    Dobrze, sprawdzę to. Co do napędu, to co mam zrobić? Gdy układ jest wyjęty z kosiarki, gdy docisnę dźwignię układ się zasprzęgla, a gdy puszcze ją to układ się rozsprzęgla. Gdy założę układ do kosiarki i podepnę linkę i wcisnę dźwignię to układ się zasprzęgla, a gdy puszcze dźwignię to nic się nie dzieje.
    P. S. Na zdjęciach może będzie jaśniej.
    Norbert Chrobot11
    Level 5  
    Na zdjęciach oprócz samego układu jest także wnęka, w której to układ się znajduje oraz pasek przekładni, który chyba na moje oko nadaje się do wymiany.

Dodano po 1 [godziny] 6 [minuty]:

No wiecie już co mógłbym zrobić?

Dodano po 2 [godziny] 46 [minuty]:

Proszę o szybką odpowiedź.
    User removed account
    Level 1  
    Norbert Chrobot11
    Level 5  
    Ale to jest sprężyna do naciągnięcia paska, czy do naciągnięcia linki?

Dodano po 59 [minuty]:

Użytkownik "Rycho T" napisał:
    Założyć sprężynę do naciągu paska, bo pewnie się zgubiła.

A mógłby Pan mi jeszcze powiedzieć gdzie ja mam ją zaczepić w obudowie?

Ja mam jeszcze jedną dziurkę (chyba na sprężynę).
    User removed account
    Level 1  
    Norbert Chrobot11
    Level 5  
    Co do obrotów będę kombinował.

To ma się rozumieć, że powinny być dwie sprężyny?
    To jak napnę tą sprężyną pasek, a linka nadal będzie w takim samym stanie? Co muszę zrobić by po wciśnięciu dźwigni linka zasprzęglała koła, a po puszczeniu dźwigni linka rozsprzęglała koła?
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    Norbert Chrobot11
    Level 5  
    Czyli podsumowując. Musi być jedna sprężyna i mogę ją wpiąć albo w jedną, albo w drugą dziurkę?
    A czy mógłby Pan mi podesłać linka gdzie mogę taką sprężynę kupić?
    Norbert Chrobot11
    Level 5  
    A co jeśli, gdy założyłem sprężynę i linka stała się za długa? Mogę kupić ją gdzieś krótszą? Albo skrócić ją?
    User removed account
    Level 1  
    Norbert Chrobot11
    Level 5  
    Dziś dla pewności zamówiłem nową sprężynę oraz linkę do napędu przez stronę pruducenta Makita. Prawdopodobnie części mają przyjść w piątek. Dam znać gdy je założe i czy problem ustąpił.
    Problem z obrotami został rozwiązany. Problemem okazała się sprężyna, która nie była rozciągnięta.
    Norbert Chrobot11
    Level 5  
    Witam.
    Wczoraj przyszła tylko linka do napędu. Na razie założyłem ją tylko tak luzem. W piątek ma przyjść także sprężyna. Dam jej zdjęcie i powiecie mi gdzie mam ją założyć, by było dobrze.
    Norbert Chrobot11
    Level 5  
    Wiecie jak ją założyć?

Dodano po 4 [godziny] 21 [minuty]:

Założyłem jeden koniec sprężyny o tą dziurkę w ramieniu, a drugi koniec za ściankę obudowy. Sytuacja wygląda teraz tak, że dźwignia napędu chodzi z dobrym oporem, ale jeszcze napęd nie działa po uruchomieniu kosiarki. Zauważyłem, że pasek przekładni jest chyba zbyt luźny.
    Co mogę jeszcze zrobić, by napęd stał się w końcu aktywny?
    Proszę o szybką odpowiedź.
    Do widzenia.