Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa kosiarki spalinowej Brigss&Straton.

03 Cze 2019 08:10 810 28
  • Poziom 5  
    Witam.
    Od dłuższego czasu męczę się z kosiarką spalinową Briggs&Straton. Kosiarka była miesiąc temu w serwisie z powodu wymiany gaźnika. Po tygodniu przyszła. Działała tylko jakieś dwa tygodnie i się popsuła. Tutaj chodzi o popsucie układu napędowego kosiarki oraz zbyt wysokich obrotów silnika i jej głośnej pracy. Teraz mam pytanie do Was co zrobić by wyeliminować wysokie obroty i głośną pracą. Z napędem sobie sam powinienem poradzić.
    Bardzo bym prosił o szybką odpowiedź.
    Dziękuję.
    Do widzenia.
  • Poziom 12  
    Napisz jaki dokładnie tam jest silnik i model kosiarki, zrób zdjęcia jak wygląda gaźnik i jego wszystkie cięgna, przeciez nic poza b&s nie napisałeś ani modelu ani oznaczenia to tak jakbyś napisał że samochód andorii ma za wysokie obroty.
  • Poziom 5  
    Silnik: Makita BRIGGS & STRATTON 500 SERIES 158cc.
    Model kosiarki: Makita PLM4618.
    P. S. Co do napędu to jak macie jakieś rady to bardzo bym o nie prosił, bo niestety nie udało mi się to naprawić.
  • Poziom 25  
    Naprawa kosiarki spalinowej Brigss&Straton.
    Norbert Chrobot11 napisał:
    co zrobić by wyeliminować wysokie obroty
    Rozciągać delikatnie sprężynę widoczną na pierwszym zdjęciu. Regulator obrotów (ten gruby drut idący do przepustnicy) nie jest w stanie jej pokonać i zmniejszyć obroty. Gdzie jest linka regulacji obrotów i druga (cieńsza sprężynka) do (od) przepustnicy? W "serwisie" zgubili? Pozdrawiam.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2645892.html

Tak wygląda sterowanie gaźnikiem w B&S serii 500.
  • Poziom 1  
  • Poziom 5  
    Co do tego regulatora obrotów to ja mam tak jak na zdjęciu, ponieważ byłem zmuszony do wymiany silnika na nowy. U mnie, na gaźniku znajduje się jeden metalowy drucik (na czwartym zdjęciu) i znajduje się też sprężyna, która jest zaczepiona o tą blaszkę (zdjęcie trzecie). Kombinowałem z tą blaszką, ale nic się nie dzieje. Zdjęcie drugie przedstawia podłączony gaźnik w moim przypadku.
  • Poziom 25  
    Norbert Chrobot11 napisał:
    Kombinowałem z tą blaszką, ale nic się nie dzieje.
    anchilos napisał:
    Rozciągać delikatnie sprężynę widoczną na pierwszym zdjęciu .
    Sprężyna nadal za mocno trzyma.
    Rozciągaj aż regulator będzie w stanie cofnąć przepustnicę.
  • Poziom 1  
  • Poziom 25  
    Rycho T napisał:
    Pod warunkiem, że jest sprawny.
    Zdjąć sprężynę i sprawdzić ręcznie czy wycofuje.
  • Poziom 5  
    Dobrze, sprawdzę to. Co do napędu, to co mam zrobić? Gdy układ jest wyjęty z kosiarki, gdy docisnę dźwignię układ się zasprzęgla, a gdy puszcze ją to układ się rozsprzęgla. Gdy założę układ do kosiarki i podepnę linkę i wcisnę dźwignię to układ się zasprzęgla, a gdy puszcze dźwignię to nic się nie dzieje.
    P. S. Na zdjęciach może będzie jaśniej.
  • Poziom 5  
    Na zdjęciach oprócz samego układu jest także wnęka, w której to układ się znajduje oraz pasek przekładni, który chyba na moje oko nadaje się do wymiany.

Dodano po 1 [godziny] 6 [minuty]:

No wiecie już co mógłbym zrobić?

Dodano po 2 [godziny] 46 [minuty]:

Proszę o szybką odpowiedź.
  • Poziom 1  
  • Poziom 5  
    Ale to jest sprężyna do naciągnięcia paska, czy do naciągnięcia linki?

Dodano po 59 [minuty]:

Użytkownik "Rycho T" napisał:
    Założyć sprężynę do naciągu paska, bo pewnie się zgubiła.

A mógłby Pan mi jeszcze powiedzieć gdzie ja mam ją zaczepić w obudowie?

Ja mam jeszcze jedną dziurkę (chyba na sprężynę).
  • Poziom 1  
  • Poziom 5  
    Co do obrotów będę kombinował.

To ma się rozumieć, że powinny być dwie sprężyny?
    To jak napnę tą sprężyną pasek, a linka nadal będzie w takim samym stanie? Co muszę zrobić by po wciśnięciu dźwigni linka zasprzęglała koła, a po puszczeniu dźwigni linka rozsprzęglała koła?
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 5  
    Czyli podsumowując. Musi być jedna sprężyna i mogę ją wpiąć albo w jedną, albo w drugą dziurkę?
    A czy mógłby Pan mi podesłać linka gdzie mogę taką sprężynę kupić?
  • Poziom 5  
    A co jeśli, gdy założyłem sprężynę i linka stała się za długa? Mogę kupić ją gdzieś krótszą? Albo skrócić ją?
  • Poziom 1  
  • Poziom 5  
    Dziś dla pewności zamówiłem nową sprężynę oraz linkę do napędu przez stronę pruducenta Makita. Prawdopodobnie części mają przyjść w piątek. Dam znać gdy je założe i czy problem ustąpił.
    Problem z obrotami został rozwiązany. Problemem okazała się sprężyna, która nie była rozciągnięta.
  • Poziom 5  
    Witam.
    Wczoraj przyszła tylko linka do napędu. Na razie założyłem ją tylko tak luzem. W piątek ma przyjść także sprężyna. Dam jej zdjęcie i powiecie mi gdzie mam ją założyć, by było dobrze.
  • Poziom 5  
    Wiecie jak ją założyć?

Dodano po 4 [godziny] 21 [minuty]:

Założyłem jeden koniec sprężyny o tą dziurkę w ramieniu, a drugi koniec za ściankę obudowy. Sytuacja wygląda teraz tak, że dźwignia napędu chodzi z dobrym oporem, ale jeszcze napęd nie działa po uruchomieniu kosiarki. Zauważyłem, że pasek przekładni jest chyba zbyt luźny.
    Co mogę jeszcze zrobić, by napęd stał się w końcu aktywny?
    Proszę o szybką odpowiedź.
    Do widzenia.