Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ford Mondeo mk 3 - Wyciek wody z połączenia katalizatora z tłumikiem

03 Cze 2019 09:30 438 8
 • Poziom 3  
  Od dwóch dni zauważyłem w garażu niewielką plamę wody spod silnika. Zastanowiło mnie to skąd się tam bierze bo to czysta woda bez smaku i zapachu ( smakowałem ). Okazało się że od czasu do czasu kapie z połączenia katalizatora z tłumikiem środkowym. Czy to poważna sprawa że trzeba jechać do mechanika czy to tylko skraplająca się woda w układzie wydechowym i wystarczy uszczelnić wydech ? Najczęsciej dzieje się to po przyjeździe z trasy , na drugi dzień obserwuję wodę na podłodze.
 • Poziom 43  
  Może to być nawet otwór technologiczny jak w niektórych motocyklach. Jeżeli nie, sugerował bym uszczelnić. Choćby ze względu na możliwość przenikania spalin do wnętrza pojazdu.
 • Pomocny post
  Poziom 33  
  Obstawiam bardziej wodę z parownika klimatyzacji.
 • Poziom 3  
  Jeśli to woda z parownika klimatyzacji to co radzicie mi zrobić ? Ostatnio w taką ciepłą pogodę używałem tylko zimnego nawiewu. Bo jak było zimno to po używaniu klimatyzacji ustawionej na 22 stopnie wody pod samochodem nie było. To co, jechać do mechanika ? Czy to coś poważnego ?
 • Pomocny post
  Poziom 33  
  Zlokalizuj dokładnie skąd cieknie, jeżeli z wężyka który odprowadza skropliny to normalne i tak powinno być.
 • Poziom 3  
  Dzwoniłem do mechanika ( dobry znajomy ) i powiedział że to jest jak najbardziej prawidłowe, bo inaczej ciekło by przez wężyk do środka kabiny. Mam się nie przejmować to jest jak najbardziej prawidłowe. No bo przed tym miałem Lanosa 1,5 16 V bez klimy i przyznam że objawów nie znałem. Ale uspokoił mnie że to jak najbardziej prawidłowe, bo spostrzegłem ( mam samochód na parkingu podziemnym ) że na niektórych miejscach gdzie stają auta są też plamy wody. Ale teraz mam pytanie bo zrobiło się bardzo ciepło na dworze, czy jak będę jeździł na samym nawiewie zimnego powietrza to też będzie kapać czy tylko jeśli będę włączał klimę np na 20 stopni ?
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Woda z klimy to normalka.Fizyki nie oszukasz. Ie raz mi machają bo kałuża na parkingu pod autem :) Po to jest odpływ abyś w gumiakach nie siedział w aucie.
 • Pomocny post
  Poziom 33  
  Kolego woda skrapla się na zimniejszych przedmiotach od otoczenia. W samochodzie takowym jest parownik klimy podczas jej pracy. Jak jest wyłączona to się nic nie skropli.
 • Poziom 3  
  Problem rozwiązany za pomocą fachmanów z Elektroda i mojego dobrego mechanika. Wielkie podziękowania za pomoc. Wiecie, nigdy klimy nie miałem aż tu nagle woda więc się wystraszyłem skąd czy się coś nie zepsuło. Ale widzę ze to normalne. :-)