Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Access_email - Wysyłanie meila z accessa

03 Cze 2019 10:03 75 3
  • Poziom 3  
    Witam,

Mam bazę danych w Access. Jest w niej utworzony raport, po przefitrowaniu go dodałem przycisk uruchamiający marko "Wyślij opiekt Bazy danych Pocztą Email".
    Automatycznie wtedy odpala się Outlook i jest gotowy do wysłania wiadomości. Natomiast chciałbym umieścić plik szablony, który miałby juz wpisany temat, treść i opcje typu potwierdź tę wiadomośc itp.

Access_email - Wysyłanie meila z accessa

Tak wygląda opcja makra i na dole jest plik szablonu. Za każdym razem, gdy podaję ścieżkę do utworzonego pliku nigdy go nie czyta.. Wiecie od czego to zależy i jak to powinno być zrobione?

Dzięki
  • Poziom 3  
    Kod rozumiem, natomiast On umożliwia dokładnie to samo, czyli utworzenie wiadomości i wskazanie załącznika, a z tym nie mam problemu. Potrzebuję aby odpalał się zapisany szablon, w którym są ustawienia wiadomości, typu głosowanie, potwierdź że odczytałeś i odeślij potwierdzenie itp..

Tutaj też działa, natomiast za każdym razem trzeba to wszystko ostawiać.. Nie wiem jak podpiąć pod przycisk po prostu szablon przygotowanej wiadomości ;/
  • Poziom 3  
    Jakieś pomysły jak można podpiąć szablon Outlook pod przycisk w accessie? :/ Nie tylko dla treści, ale i dla ustawień wiadomości, jak pisałem wyżej..