Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ekspres Saeco HD8911 - lura zamiast kawy

03 Cze 2019 13:02 300 13
  • Poziom 12  
    Witam. Ekspres nie robi już dobrej mocnej kawy. Młynek testowany na dwóch różnych rodzajach kawy, oraz na różnych stopniach mielenia. Krążki kawy w pojemniku na "odpady" są dobrze zbite i nie rozsypują się. Cały zespół zaparzający został wyciągnięty oraz dokładnie przeczyszczony. Odkamieniałem kilka razy.

Efektem jest kawa bez intensywnego smaku. O piance można zapomnieć. Najlepiej to widać przy robieniu Espresso Lungo (duża szklanka). Kawa na początku leci intensywna a potem coraz to jaśniejsza, wynikiem tego jest jasna prześwitująca "kawa" której nawet nie da się pić.
    Te same kawy testowane były na Saeco Ring Plus i tam wychodzi wyśmienita.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc ;)
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Zawór w głowicy uszkodzony.
    Jeśli kostki z kawy są w porządku, nie za grubo mielone, to jedyna opcja.
  • Poziom 32  
    Witam
    Sprawdź temperaturę kawy przy wylocie, ma mieć około 84 stopnie.
  • Poziom 12  
    nioop napisał:
    Zawór w głowicy uszkodzony.

Dzięki za odpowiedź ;). Mógłbyś mi dokładniej sprecyzować, który to zawór? Pozdrawiam.

• Specjalista AGD
    Na głowicy dwie śrubki T10.
    Pod tym sprężyną z kulką, wyczyścić kulkę i sprężynę, patyczkiem do uszu wyczyścić dziurę gdzie siedzi kulka.
    Sprawdzić czy kulka nie jest uszkodzona. Ewentualnie bardzo delikatnie rozciągnąć sprężynę..

Uwaga - elementy lubiące się gubić.
  • Poziom 12  
    Wyczyściłem wspomniały element" o ile to napewno był on: " Rozdzielacz | Zawór gorącej wody do ekspresu do kawy" .
    Gumka oraz cała reszta w świetnej kondycji. Sprężynkę profilaktycznie rozciągnąłem. Efekt ten sam :/ ( zdjęcie)

Sprawdzałem na różnych stopniach mielenia. Sprawdziłem także na kawie już zmielonej. zmieściłem jedną czubatą łyżkę( dwie od razu wyrzucało do pojemnika na zużytą kawę) Kawa nadal lura...

Zmierzyłem temperaturę z uwzględnieniem błędu pomiarowego termopary ( która już swoje przeżyła więc mam ograniczone zaufanie)
    - Temperatura kawy z ekspresu: 74*c
    - Temperatura wody z czajnika z ustawieniem na 100*c : 92*c
    Temperatura w obu przypadkach mierzona już w szklance.

Ekspres Saeco HD8911 - lura zamiast kawy

• Pomocny post

Specjalista AGD
    Nie nie.. Nie ten zawór :p

Zaznaczony na czerwono ;)

• Poziom 12  
    Czyściłem go ale tam żadnej gumki nie ma, tylko sprężynka.
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Sprężyna i szklana mała kulka powinna być.
  • Poziom 12  
    Właśnie się zastanawiałem nad sensem tej sprężynki. Kulki nie było przy moim pierwszym rozbieraniu więc tym bardziej nie wiem jak wyglądała. Co zrobić z tym fantem ? nie widzi mi się kupowania całego bloku zaparzającego dla jednej małej kuleczki. Pozdrawiam.

(EDIT)
    Znalazłem na North. Zamówię i dam znać czy problem został rozwiązany :) Pozdrawiam.

(EDIT2)
    Wstawiłem na próbę stalową kulkę i kawa aż się miło patrzy :D Dziękuję koledze za pomoc ! :) Pozdrawiam

• Specjalista AGD
    Cieszę się, ze mogłem pomóc.
    Uprzedzam tylko aby metalowej kulki nie zastąpić na stałe.
    Poza kwestiami zdrowotnymi, szybko korodują, blokując całkowicie przepływ.
  • Poziom 12  
    Wiem. W tym miejscu woda ciągle stoi woda. Korozja gwarantowana. zamówiłem już szklaną, w tym tygodniu dotrze do mnie :) Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    varon23 napisał:
    Kulki nie było przy moim pierwszym rozbieraniu

Tak z ciekawości, skoro wcześniej express dobrze parzył i nikt nie grzebał przy tym zaworze, to gdzie podziała się kulka?
  • Poziom 12  
    misiek1111 napisał:
    varon23 napisał:
    Kulki nie było przy moim pierwszym rozbieraniu

Tak z ciekawości, skoro wcześniej express dobrze parzył i nikt nie grzebał przy tym zaworze, to gdzie podziała się kulka?

Nie byłem pierwszą osobą która do niego podchodziła. Temat zamykam żeby nie dopuścić do niepotrzebnego bałaganu. Pozdrawiam :)