Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 - Problem z potencjometrem gazu Peugeot 407

dzony1234 03 Cze 2019 19:03 552 0
    dzony1234
    Poziom 1  
    Dzień dobry. Posiadam problem w mojej 407 a mianowicie gdy diagnozuje go diaboxem wyskakują stałe błędy:
    - P2133 sygnał stycznika punktu oporu pedału przyspieszenia ( przerwanie obwodu luz zwarcie z masą )
    - P2131 sygnał stycznika punktu oporu pedału przyspieszenia ( usterka elektroniczna)
    Potencjometr gazu wymieniłem już 4 raz na inny, które według sprzedawców były sprawne wiec raczej jest niemożliwe żebym trafił aż 4 uszkodzone. Sprawdzałem więc przejście przewodów od pedała do komputera i 3 przewody sprawdzone przez miernik i żarówkę i mają przejście. 4 kabel idzie gdzieś po drodze wiec nie mam możliwości sprawdzenia go.
    Objawy: auto szarpie w pewnej pozycji gazu i przy obrotach 1500-2300 . Są to dość spore szarpnięcia.
    Obserwowałem również w diagboxie położenie pedału przy jedzie i podczas szarpnięć pojawiają się odchylenia od wykresu przy stałym wciśnięciu gazu oraz czasami nawet na wolnych obrotach i to na wszystkich 4 potencjometrach.
    Czy posiada ktoś schemat tej instalacji od gazu itp , lub może wie jak rozwiązać problem ? Bedę bardzo wdzięczny za każdą pomoc.

Problem numer dwa to :
    -P2148 Sterowanie wtryskiwaczy bloku 1 ( za wysokie napięcie ) ( kontrolka silnika na desce)
    Objawy : auto czasami nie chce odpalić , podczas jazdy lubi zgasnąć, następnie znów odpali.
    Z tego co wiem to może być to przekaźnik zasilający pompę wysokiego ciśnienia, który znajduję się pod maską w BSM. Jak dokładnie diagnozować ten problem ? Odlutowanie i naprawa przekaźnika jest trudna ale ponoć możliwa, wymiana całego BSM to już droższa sprawa. Co mógłbym sprawdzić aby zmniejszyć prawdopodobieństwo innych usterek , oraz czy ktoś posiadał taki problem i go rozwiązał ?
  • Sklep HeluKabel