Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalny pulpit/ inny użytkownik - zdalny pulpit rozłącza osobę zalogowaną

03 Cze 2019 20:52 69 1
  • Poziom 8  
    Witam,
    zmieniłem komputer na którym jest win 10. Prawdopodobnie w wyniku aktualizacji, gdy próbuję zalogować się z innego komputera ( też win 10) do pulpitu zdalnego wyświetla się komunikat, że inny użytkownik jest podłączony i moje podłączenie spowoduje rozłączenie jego połączenia. Zależy mi, żebym mógł zdalnie pracować na komputerze, na którym stacjonarnie pracuje inna osoba bez rozłączania jego sesji. Średnio mam z tym problem co 30-40 dni. Może ktoś wie, jaka aktualizacja robi mi to zamieszanie i jak ją na stałe wyłączyć?
    Jak najszybciej usunąć aktualizację przez team viewer, żeby móc odinstalować aktualizację?
    Z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 23  
    Windows 10 pozwala na tylko jedną sesję i to na zmianę z logowaniem lokalnym.
    Więc nic z tym nie zrobisz.

Jedynie edycje serwerowe Windows pozwalają na wielokrotne logowanie się przez zdalny pulpit, ale trzeba posiadać licencje CAL aby móc się zalogować do systemu oraz TCAL aby korzystać z usług terminalowych serwera. Windows Server pozwala bez uruchamiania usługi rejestrowania licencji i bez rejestracji licencji TCAL na jednoczesne otwarcie dwóch sesji terminalowych, ale licencja zastrzega iż są to sesje administracyjne i powinny być wykorzystywane tylko to zdalnej administracji serwerem.