Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung GT-I9082 - Jak wgrać Android przez k.SD do tel. bez podłączenia do komp?

03 Cze 2019 21:33 117 3
  • Poziom 4  
    Witam.
    Chciałbym poradzić się w następującej sprawie.
    Mam telefon GT-I9082, w którym jest uszkodzone wejście do ładowania/komputera. Potrzebuję obecny system Android 4.2.2 zamienić na jakiś nowszy np. 5.0 lub coś w tym zakresie. Chciałem to zrobić za pomocą karty SD i instrukcji opisanych w internecie, niestety nie udało się i teraz telefon nie działa w ogóle, tzn. włącza się start i na wyświetlaczu pokazuje się nazwa telefonu i to tyle.
    Jest też możliwość załączenia tego menu (wciśnięty vol - + home + power) gdzie się wybiera opcje ponownego uruchomienia lub opcja downloading. Jak dobrze rozumiem z opcji downloadnig nie mogę skorzystać aby wprowadzić nowy ROM bo nie działa łączność pomiędzy tel -komp.
    Czy jest jakąś możliwość aby wgrać soft poprzez kartę SD lub chociaż odratować ten obecny system Android 4.2.2?

Liczę na Waszą pomoc, pozdrawiam
  • Poziom 4  
    nutergsm napisał:
    Naprawić gniazdo i wgrać normalnie firmware.

Ogólnie obejście na ładowanie jest zrobione i idzie naładować baterie, a to już wysłużony telefon, bardziej awaryjny, taka wymiana gniazda to pewnie ok 100zł, więc to raczej już się nie opłaca.

Czy bez naprawy tego gniazda jest jakaś możliwość to zrobić aby wczytać przez kartę SD?

Wiem, że zadanie pewnie jest trudne ale czy jest jakaś szansa aby to zrobić aby zrobić cokolwiek w tej sytuacji używając karty SD?