Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uproszczony dobór prądnicy+falownika do silnika indukcyjnego 3-fazowego (PKM)

03 Cze 2019 23:42 165 3
 • Poziom 6  
  Dzień dobry,

  Chciałbym się doradzić w kwestii doboru prądnicy i falownika do projektu z PKMu, w którym mam po krótce opisać jaki dobrałbym falownik i prądnice do silnika indukcyjnego trójfazowego o mocy 11kW i prędkosci obrotowej 1460rpm. (silnik np.: http://eltp-silniki.com/silniki-1400-obr-min/...k-elektryczny-11-kw-1400-yx3-160m-4-ie2.html)

  Czy mógłbym prosić o jakąs wskazówkę na co zwrócić uwagę przy doborze? Raczej tylko takie "hasłowe" wskazówki bo jak wiadomo to PKM, uproszczone na maxa, tylko żeby móc sie wybronić przy bronieniu projektu :)

  Pomyślałem zeby wyszukac na ceneo, znalazłem coś takiego: https://www.ceneo.pl/10968921#tab=spec

  Silnik sie ma rozpędzać od 0 do prędkosci znamionowej, więc falownik dobiera się na moc wyjściową + częstotliwość tak na plus/minus.

  Ewentualnie jakis moze poradnik do polecenia ktos by mial?

  Pozdrawiam!
 • Użytkownik obserwowany
  Silnik ma napędzać prądnice? Falownik ma jakie zadanie?
 • Poziom 6  
  Pradnica spalinowa (zasilanie) ma napedzac silnik elektryczny trojfazowy (element wykonawczy), falownik ma regulowac predkosc obrotowa silnika trojfazowego (wykonawczego).
 • Użytkownik obserwowany
  Czyli zespół silnik spalinowy - prądnica (agregat) zasila silnik elektryczny przez falownik. Częstotliwości znamionowe bez zmian. Falownik dobierasz do mocy silnika 11kW. W samym falowniku wpisujesz juz parametry silnika, jaki rozruch, obciążenie. Agregat odbierasz do mocy odbiornika uwzględniając falownik.

  Dodano po 10 [minuty]:

  http://www.e-falowniki.com.pl/falownik-do-silnika-11kw/