Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Multiswitch Terra MV-508 i zasilacz PS-182F

04 Cze 2019 08:22 321 4
  • Poziom 10  
    Witam, kompletuję sprzęt do nowej instalacji SAT. W sklepie polecono mi kupić zestaw:
    1. Multiswitch Terra MV-508 - link Delta
    2. Zasilacz do switcha PS-182F - link Delta

W domu zauważyłem, że na multiswitchu wejście zasilania to 18V 1Amax. Zasilacz natomiast podaje 18V i prąd o natężeniu 2A. Na stronie sklepu niby jest napisane, że ten zasilacz jest do multiswitchy Terra m.in. z serii MV, ale czy zastosowanie tego zasilacza i multiswitcha razem jest poprawne? Pytanie może banalne, jednak mi z prądami jest nie po drodze.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Prąd 2A oznacza, że zasilacz ma taką wydajność a nie, że wepchnie 2A w jakieś urządzenie na siłę.
    Cytat:
    Zasilacz 18 V DC / 1 A (brak w zestawie)
    Taki wystarczy czyli 1A ale 2A nie zaszkodzi.
  • Poziom 10  
    Dzięki za wyjaśnienie. Wszystko jest jasne.

To jeszcze urodziło się jedno pytanie do instalacji tego multiswitcha - posiada on śrubę do montażu uziemienia w lewej dolnej części. Czy to uziemienie jest konieczne, czy tylko opcjonalne? Wszystkie kable schodzą się na strychu i tam chciałem tego multiswitcha wrzucić, tylko nie mam go za bardzo gdzie uziemić. Rozważam co prawda małą szafkę rack albo inną teletechniczną i w szafce mogę poprowadzić przewód między multiswitchem, a obudową metalową, ale to żadne uziemienie skoro sama szafka nie jest uziemiona, prawda?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Nie potrzeba uziemiać.
  • Poziom 10  
    Piękne dzięki za pomoc