Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kiano SlimNote 15.6 HDD - Nie pokazuje dysku HDD

04 Cze 2019 09:05 177 14
  • Poziom 11  
    Witam. Zakupiłem model laptopa wymieniony w temacie.
    Problem pojawił się na starcie po odparowaniu włączeniu system się nie uruchomił. Pokazywał błąd 0xc0000185.

Pożyczyłem od znajomego laptopa pendrive i wgrałem dysk instalacyjny.
    Podczas instalacji windowsa pokazuje, ze jest dysk ten 500gb dołączony ale nie da się na nim zainstalować systemu.

Ok. Zainstalowałem na tym 32gb systemowym i mam taki problem ze po instalacji nie mam już miejsca a tego dysku 500gb wgl nie wyszukuje. Nie mogę nawet zainstalować sterowników bo mało miejsca.

Proszę o pomoc może przy instalacji coś mam wybrać inaczej ? Ale nawet nie da się nic tam kliknąć przy tym dysku. Kiano SlimNote 15.6 HDD - Nie pokazuje dysku HDD
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    System instalujesz na dysku 32GB, 500GB to dodatkowy dysk HDD.
    Usuń wszystkie partycje z dysku 32GB, zaznacz kliknij usuń i tak 3 razy.
    Następnie wskaż dysk 0 jako systemowy przy instalacji i pójdzie już z górki.

Jeżeli chodzi o brak dysku 500GB w systemie to tutaj krótki "tutek" post nr 3.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3094816.html
  • Poziom 11  
    @badboy84
    Dziękuje kolego ! Instaluje windowsa jeszcze raz. Na początku wybrałem win 10 Home lecz na opakowaniu wyczytałem, ze oryginalnie był zainstalowany win 10 pro wiec takiego instaluje.

Mam jeszcze jedno pytanie.
    Jak już system się zainstaluje to co mam zrobić by było wifi ? Wgl nie ma takiej opcji w laptopie. Jest tylko ethernet kablowe z tego co widziałem a w specyfikacjach jest wifi. Muszę dziś oddać koledze laptopa i chce chodziaz zrobić by był internet z reszta sobie poradzę. Pobrałem sterowniki ze strony kiano ale to nic nie działa bo jak coś instaluje to wyskakują błędy ze anulowano lub coś nie tak.

Jak zrobić wifi ?
  • Poziom 11  
    @badboy84 Właśnie nie mam możliwości podłączenia neta kablem.
    Sterowniki zgrałem na pendrive ze strony kiano. Nie wiem czy mogę tutaj linki podawać.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Jeżeli są to oficjalne strony które nie zawierają żadnych treści zabronionych to oczywiście że można
    https://kiano.pl/sterowniki/ ?

Czy w Menadżerze Urządzeń jest widoczna ta karta sieciowa albo jakieś urządzenie nie rozpoznane? Nie jest wyłączona np fizycznym wyłącznikiem na obudowie jeżeli takowy posiada?
  • Poziom 11  
    Tak z tej strony.
    Po instalacji systemu na początkowych ustawieniach mam takie coś:

(Nie ma do wyboru wifi wgl)
  • Poziom 11  
    @badboy84

Dodano po 7 [minuty]:

Takie są sterowniki na zdjęciu pierwszym a przy instalacji np chipsetu pojawia się takie coś

Kiano SlimNote 15.6 HDD - Nie pokazuje dysku HDD Kiano SlimNote 15.6 HDD - Nie pokazuje dysku HDD Kiano SlimNote 15.6 HDD - Nie pokazuje dysku HDD
  • Poziom 11  
    @badboy84

Dzwoniłem na infolinie. Przedstawiłem sytuacje powiedzieli, ze dla tych laptopów jest osobny dedykowany system który jest wgrany i jak zainstalowałem swój Windows to nic mi to nie da. Oni nigdzie nie udostępniają tej wersji systemu.

Czyli lipa jest tak ? Wywaliłem w błoto siano.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Jeżeli nie umiesz wyszukać sterowników, to podłącz laptopa kablem. Nic innego się nie poradzi.

Kiedyś też instalowałem system niby dedykowany, poza logiem producenta nie różnił się niczym od czystego systemu. Kiano jest specyficzne ale nie posądzałbym ich o system dedykowany do konkretnego laptopa... Nie dzwoń więcej na tą infolinię.

PS na stronie Kiano są 2 paczki sterowników, do wersji "PRO" i "nie PRO". Wiesz jaką wersję posiadasz?
  • Poziom 11  
    Testowałem wszystko od 14-15 pro.
    Znalazłem serwis i wzięli go dziś do zrobienia. Jakby co dam znać co wyszło :) dziękuje @badboy84
  • Poziom 23  
    Kiano robi partyzantkę z systemem już we wcześniejszych wersjach (jest tu kilka postów o problemie ze sterownikami we wcześniejszych wersjach). Nie chodzi o to, że mają swój autorski Windows, tylko, że podzespoły (większość) użyte do produkcji ich wynalazków nie mają sterowników zintegrowanych z systemem i Windows Update. Po zainstalowaniu czystego Windowsa trzeba instalować sterowniki ręcznie. Kiedyś serwis udostępniał paczkę ze sterownikami na życzenia klienta, ale i tak trzeba było się nakombinować przy instalacji, bo nie wszystko szło bezbłędnie.