Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS RT-AC68U - Asuswrt-Merlin i Transmission

rosak 04 Cze 2019 10:39 144 0
    rosak
    Poziom 26  
    Witam,
    posiadam router RT-AC68U z softem Asuswrt-Merlin. Kilka lat temu korzystając z jakiegoś poradnika, zainstalowałem Transmission przez Optware (stockowy soft z routera miał transmission, Merlin już nie). Nie potrafię znaleźć tego poradnika a problem mam następujący. Z jakiegoś powodu zainstalowałem Transmission na partycji ext4 zewnętrznego dysku. Pobrane pliki zapisują się drugiej, głównej partycji FAT.
    Kilka dni temu torrenty przestały się pobierać z powodu braku miejsca na dysku (ext4) dla resume file.
    Łącząc się z dyskiem przez FTP widzę, że jest plik swap 500 MB, oraz w katalogu /ext4/optware-ng.arm/var jest plik logtransmission-daemon i ma 400 MB. Podejrzewam, że jest on zupełnie niepotrzebny.
    Słabo się orientuję w linuxie dlatego sobie z tym nie radzę.
    Podejrzewam, że logowanie można wyłączyć w settings.json ale nie wiem jak się do niego dostać.
    Znalazłem artykuł:
    https://wiki.archlinux.org/index.php/Transmission
    zgodnie z tym próbuję otworzyć settings.json ale nie mam uprawnień, a sudo nie działa (brak).
    Pomyślałem też, że mógłbym powiększyć tą partycję ext4. Obecnie ma tylko 1 GB a dysk ma 2TB. Nie wiem, jak to zrobić w linuxie. Próbowałem spod windows programem DiskGenius który obsługuje ext4, jednak chcąc najpierw zmniejszyć partycję FAT wyskoczył błąd:
    ASUS RT-AC68U - Asuswrt-Merlin i Transmission
    Do systemu mam dostęp przez FTP oraz SSH. Nie zależy mi specjalnie na zachowaniu obecnego transmission/ustawień. Mógłbym go śmiało usunąć z ext4 i zainstalować na FAT, lub stworzyć nową większą partycję.
    Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc w temacie, nawet odpłatną.
    Pozdrawiam