Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie wiem co kupić do 1700zł. Laptop z matrycą FHD, zamiennik dla 8470p

04 Cze 2019 16:09 51 1
  • Poziom 1  
    Naprawdę patrząc na rynek zwariować idzie. Rynek prawdziwej tandety. Już chyba nie ma laptopów których wykonanie było by ludzkie. Nie wiem co wybrać.
    Kasy mam 1700zł i ani centa więcej.

Obecnie mam:
    HP 8470p, 8GB RAM DDRL-1600, GOODRAM CX300 120GB, matryca 1366x768, grafika Intel HD4000, Windows 10 Pro. Mam go 4 lata.

Czego mam dość:
    Matrycy 1366x768 i niskiego PPI. Brak ostrości. Mam wadę wzroku -1 na lewym i obraz mi się rozlewa. Już kombinowałam ze sterownikami i ustawieniami grafiki. Nic to nie daje. Stara matryca i tyle. Najgorsze jest też patrzenie na fotki, np. w ogłoszeniach. Wszystko wokół razi (biała strona) a fotki ciemne i ledwie co na nich widać. Oczy mi siadają. Na IPS FullHD tego nie ma.

Komputer potrzebny do:
    MS Office, Internet, muzyka. Nic więcej. Żadnych gier i zabaw. No może trochę Photoshopa do retuszu fotek domowych.

Nie wiem co kupić. AMD, Celerony, Pentiumy raczej odpadają. Miałam już AMD E1 i okazał się kalkulatorem. Kupiłam za 1399, po pół roku sprzedałam za 350 bo nikt tego nie chciał.

Moje wymagania:
    Laptop brany pod kątem jakości matrycy. Musi być minimum 15.3" i Full HD z jak największym PPI. Następnie RAM, minimum 8GB lub 16GB. Z tego co wiem, marketowce mają wlutowane 4GB i jeden wolny slot zatem pójdzie w to miejsce 8GB.

Mam na oko to:
    Code:
    euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/dell-inspiron-3581-15-6-intel-core-i3-7020u-4gb-ram-1tb-dysk-win10.bhtml#opis

Nie wiem czy dobrze robię. Chcę mieć w nim 16GB RAM, dysk Adata SU900 250GB jako systemowy i w miejscu nagrywarki ten 1000GB który dają w zestawie (kieszeń multibay).
    W sklepie piszą że obsługuje DDR4-2666 i że taka jest pamięć a specyfikacja procesora mówi o DDR4-2133. Komu wierzyć?

Mam tez na oku używkę:
    Code:
    vedion.pl/product-pol-4210--A-Notebook-Dell-E6540-i7-4800QM-4-generacja-4GB-500-GB-HDD-RADEON-15-6-FULL-HD-Klasa-A.html 

ale chyba za te pieniądze takiego starocia nie opłaca się, jak myślicie?

Proszę o jakąś pomoc. Szukałam czegoś z matrycą IPS ale chyba nie ma.
    Boję się też Celeronów i tych Pentium N5000. Nie wiem co to.
    Wolałabym jakiś i3/i5.