Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Samsung Galaxy A 50 jak ustawić aby aparat dawał te reklamowane 25 Mpix

Preskaler 04 Jun 2019 19:48 12336 14
    Preskaler
    Level 39  
    Niecały miesiąc temu kupiłem żonie S. G. A 50 i w specyfikacji można przeczytać, że ten telefon jest wyposażony w 3 aparaty z czego główny ma mieć matrycę 25 Mpix. Kombinuję jak ustawić aparat aby można było zrobić zdjęcia w tej, pełnej rozdzielczości i nie mogę tego zrobić. Największa rozdzielczość to ok. 12 Mpix. Instrukcji obsługi na papierze nie mam a z internetu jest tak uboga, że szkoda mówić. Pomoże mi ktoś rozwiązać problem?
    Preskaler
    Level 39  
    Niby zmieniałem te proporcje ale nie pamiętam czy było tam High? Sprawdzę a za info serdeczne dzięki no i punkt za "Pomógł".
    Udało się ale... przy ustawieniu "3:4H". Panorama jest wycinana z tego formatu i dlatego daje mniejszą rozdzielczość.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Należy też pamiętać, że ilość tych aparatów nie ma nic wspólnego z jakością robionych zdjęć.
    Zwykły chwyt marketingowy.
    Wczoraj przyszedł klient zapytać dlaczego nowy A50 robi gorsze fotki niż "stary" S7, nie bardzo wiedziałem jak mu wytłumaczyć.
    Mobali
    Level 39  
    Preskaler wrote:
    Udało się ale... przy ustawieniu "3:4H". Panorama jest wycinana z tego formatu i dlatego daje mniejszą rozdzielczość.
    3;4H to właśnie tryb "High", o którym pisałem. Trzeba pamiętać, że ten Samsung DOMYŚLNIE robi zdjęcia z rozdzielczością 12 Mpix. Zmiana na tryb 25Mpix jest możliwa, ale z pewnymi ograniczeniami - przede wszystkim nie działa wtedy HDR. Także w trybie Live View maksymalna rozdzielczość zdjęć wynosi 12 Mpix.

Przestawienie jest dość proste: 25Mpix uruchamiasz naciskając w aparacie na 3:4 i zmieniając na 3:4H. Gdy naciśniesz ponownie na ustawione już 3:4H, powinien pojawić się komunikat "Proporcje 3:4 High (25 MP).

tino2003 wrote:
    Należy też pamiętać, że ilość tych aparatów nie ma nic wspólnego z jakością robionych zdjęć
    Nie potrafię dostrzec związku pomiędzy ilością tych aparatów a jakością wykonywanych przez nie zdjęć. Możesz doprecyzować?
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Mobali wrote:
    Nie potrafię dostrzec związku pomiędzy ilością tych aparatów a jakością wykonywanych przez nie zdjęć. Możesz doprecyzować?

Mogę. :D

Klient myślał, że jak ma 3 aparaty to zdjęcie będzie ich sumą pixeli.
    Ludzie nie rozumieją, że z tak małego obiektywu nie uzyskają cudów.
    Mobali
    Level 39  
    Autor chyba nie spodziewał się cudów. Chciał raczej uzyskać reklamowaną w mediach rozdzielczość. Faktem jest, że ten telefon "z automatu" ustawia się na 12Mpix i trzeba mieć nieco wprawy żeby uzyskać maksimum możliwości wbudowanego aparatu. A instrukcja jest rzeczywiście jest beznadziejna i pomaga niewiele.

A co do drugiej części Twojej wypowiedzi - zgadzam się w pełni. Żaden "aparat" montowany w telefon nie może się równać z prawdziwą szklaną optyką normalnego pełnowymiarowego obiektywu. Bez względu na wtłoczoną w telefon elektronikę, praw fizyki nie da się po prostu przeskoczyć. Zawsze podkreślam, że telefon służy do komunikacji, a aparat fotograficzny do zdjęć. I jak jak coś "jest do wszystkiego", to z reguły nie nadaje się do niczego.
    Preskaler
    Level 39  
    Żona jest bardzo zadowolona z tego aparatu i jakość zdjęć jej odpowiada. To ja byłem zniesmaczony bo chciałem zobaczyć te 25 Mpix. Jeszcze się uczy tego telefonu ale jest co raz lepiej. Telefon nie jest jakimś cudem techniki ale dla kobiety dobiegającej 70-tki jest zupełnie doibry i ładny. Nie potrzebuje fajerwerków bo i tak się gubi. Nie będzie zmieniała ustawień aparatu a tym bardziej nie wykorzysta HDR-u. Z moich obserwacji wynika, że ten reklamowany, rozmyty BOKEH jest kiepski bo rozmywa brzegi i nie rozróżnia czy to jets pierwszy czy drugi plan. Szeroki kąt jest jednak przydatny, choć z gorszą rozdzielczośćią.
    Preskaler
    Level 39  
    No i dobrze bo chyba nie ma takiego telefonu aby obiektyw się zmieniał? Lepiej dać drugi aparat z obiektywem szerokim.
    Preskaler
    Level 39  
    I to jest zoom optyczny w tym S. G. S4?
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Tak optyczny :)

Samsung Galaxy A 50 jak ustawić aby aparat dawał te reklamowane 25 Mpix .
    Preskaler
    Level 39  
    Na podstawie pomocnego postu kolegi "Mobali" ustawiłem aparat na format 3 : 4H i teraz aparat robi w pełnej rozdzielczości.