Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki model akumulatora żelowego do samochodzika dla dziecka

04 Cze 2019 21:13 1332 1
  • Poziom 7  
    Witam
    Samochodzik domyślnie jak go kupiłem miał 2 akumulatory połączone szeregowe dostarczające napięcie po 6V czyli razem 12. Ładowarka przy samochodziku ma prąd ładowania 1,2A:
    Output 4-6V-6W max
    @4.8V-1.2A
    Przez zimę akumulatory padły to kupiłem nowe na allegro tym razem o większej pojemności 7AH, bo domyślnie było bodajże 3.2AH:
    AKUMULATOR ŻELOWY AGM POWERBAT 6V7AH
    Niestety pochodziło z 3 tygodnie (ze 3 ładowania) i padło. A już po pierwszym ładowaniu napięcie na zaciskach każdego z akumulatorów wskazywało 5.75V zamiast 6V.
    Wiem, że nie wolno pozostawiać akumulatorów rozładowanych, dlatego jak dziecko skończyło jazdę to sprawdzałem od razu i potem co 2 dni czy samochodzik odpala. Jak odpala to uznawałem że nie trzeba ładować. Ale ta metoda i tak mnie nie uchroniła przed padnięciem akumulatorów. Przed padnięciem rozumiem że teraz już się nie da naładować.
    Nie wiem czy to wina akumulatorów czy mojego dbania ale co mam kupić teraz i jak o to dbać by znowu to nie wystarczyło tylko na 2-3 jazdy? Może zawsze ładowarka ma być wpięta do samochodzika?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    Aku żelowe w takich samochodach pracują w warunkach bardzo ciężkich. Prąd chwilowy i ciągły rozładowania gotuje te akumulatory jest przekroczony przeważnie kilka razy. Norma jest że aku nawet najlepsze wytrzymują max 3 sezony. Ja z powodzeniem zastępuje je ogniwami 18650 łączonymi w pakiety oczywiście do tego jest ładowarka (przeważnie zostaje ori plus moduł przetwornicy step up lub step down z ograniczaniem prądowym i wyregulowana na max napięcie pakietu) i moduł BMS dobrany do maksymalnych prądów . Ogniwa można dostać używane za 5-6 zł sztuka (potrzeba z 12- 18 sztuk zależnie od prądu i wymaganej pojemności dla 12 V ) BMS jakieś 40 pln przetwornica kilkanaście złotych.