Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

METRON CR-3788 brak regulacji szerokości obrazu

gruby_mis 13 Sep 2005 23:03 924 2
    gruby_mis
    Level 10  
    W TV Metron 14" Model CR-3788 wymieniłem zwarte cewki odchylające, w pionie obraz jest dobry lecz w poziomie z prawej strony jest czarny pas szerokości 1 cm. Nie ma regulacji szerokości obrazu jedynie wysokości (bo jest potencjometr). Nie wiem czym mam rozszerzyć obraz może jest tryb serwisowy lub dokłada się jakieś kondensatory do cewek. Może miał ktoś taki problem lub wie jak to zrobić innymi sposobami? Z góry dziękuję za pomoc.
  • Helpful post
    Indyczes
    Level 33  
    Jeśli cewki nie są oryginalne,to czasami jest problem z szerokością i ustawieniem zbieżności.Szerokośc możesz zmienić dokładając pojemność do kondensatora powrotu,lub manewrując z kondensatoraem wpiętym w szereg z cewkami poziomymi-oczywiście w granicach rozsądku jeśli np. kondensator powrotu ma pojemność 8,2nF to możesz dołożyć 1-2nf.Kondensator w szereg z cewkami ma zazwyczaj pojemnośc w granicach 220-560nF.
    Pozdrowienia.
    gruby_mis
    Level 10  
    Po dołożeniu w szereg z cewkami kondensatora obraz ma juz pełny wymiar. Dziekuje za pomoc. Prosze o zamkniecie tematu. Indyczes mógłbyś podac mi swój nr. tel? Moj mail grzesiek(malpa)akcja.pl Pozdrawiam