Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hotpoint Ariston EBM 18220 F - chłodziarka nie chłodzi

04 Cze 2019 23:13 897 4
 • Poziom 9  
  Witam,
  Chłodziarka przestała chłodzić. Zamrażarka działa dobrze. Kompresor jest wspólny - załącza się po włączeniu zasilania lodówki. Wymontowałem wentylator No frost i podłączyłem pod 12V DC - kręci się. Dostałem się do 6-pinowej kostki i pomierzyłem:
  - dwa białe przewody - chyba grzałka - około 303Ω,
  - dwa brązowe przewody - chyba czujnik temp. PTC - 0 Ω,
  - dwa niebieskie przewody - chyba czujnik temp. PTC - 0 Ω.
  Czy wentylator powinien pracować cały czas przy zamkniętych drzwiach. Zamknąłem drzwi i otworzyłem, ale wentylator się nie załączył. Proszę o pomoc - co może być uszkodzone? Co i jak jeszcze mogę sprawdzić?
  Pozdrawiam
  Kuba
  Hotpoint Ariston EBM 18220 F - chłodziarka nie chłodzi
 • e-miernikie-mierniki
 • Poziom 17  
  Witam, sprawdź czy dochodzi napięcie na wentylator. Jeżeli nie to uszkodzony może być bezpiecznik termiczny grzałki on też rozłącza obwód wentylatora (nie jestem pewien czy w tym modelu) . Grzałka działa prawidłowo czy gromadzi się duża ilość szronu? Na pomierzonych PTC jest ) OHM czyli przejście jest? czy brak przejścia.
 • e-miernikie-mierniki
 • Poziom 9  
  Na grzałce nie gromadzi się dużo szronu. PTC mierzyłem tak: podłączyłem jeden przewód miernika do jednego niebieskiego przewodu. Drugi przewód miernika - do drugiego niebieskiego. Z brązowymi analogicznie. Czy rezystancja czujników wskazuje 0 om. Czy to normalne? Nie powinno być kilka kiloomów?
 • Poziom 9  
  Powracam z moim tematem,
  Zamontowałem z powrotem wentylator i wszystkie elementy w zamrażarce. Zdemontowałem tylni panel w chłodziarce w skład którego wchodziły styropianowe kanały rozprowadzenia powietrza obudowane osłoną z plastiku. W panelu jest termostat zamykający przepustnicę powietrza przy spadku temp. do nastawionej. Po zdemontowaniu tego panela oraz wszystkich półek i koszy w chłodziarce temperatura w komorze lodówki spadła i to nawet za bardzo - zaczęło mi delikatnie zamrażać napoje. Włożyłem sam zdemontowany termostat na spód komory chłodziarki i na nastawie MAX się zamknął (zamyka przepustnicę). Po włożeniu dwóch koszy i półek szklanych na samym dole chłodziarka chłodzi. Im wyżej tym cieplej - na samej górze już nie chłodzi. Wentylator pracuje. Jak przykładam dłoń do dwóch wylotów powietrza w dolnej części chłodziarki to podmuch jest ledwo wyczuwalny. Co może być przyczyną?
  Hotpoint Ariston EBM 18220 F - chłodziarka nie chłodzi Hotpoint Ariston EBM 18220 F - chłodziarka nie chłodzi Hotpoint Ariston EBM 18220 F - chłodziarka nie chłodzi
 • Poziom 1  
  Klasyczny przypadek lodówek Ariston Indesit z systemem No Frost. W takim przypadku zazwyczaj wystarczy 24 godzinne rozmrażanie z otwartymi drzwiami zamrażarki. Nagromadzony lód w okolicy wentylatora zablokował jego śmigła i brak jest nadmuchu zimnego powietrza do komory chłodziarki. Pomierzone oporności są OK.