Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Makro Złącz teksty dla zmiennej ilości wierszy

04 Cze 2019 23:18 171 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    Czy ktoś z was jest w stanie mi pomóc? Bedę ogromnie wdzięczny bo zupełnie się zatrzymałem na tym temacie.
    Chciałbym aby moje makro używało formuły złącz teksty i w komórce B2 złączyło teksty z komórek C2 i G2 a potem powielało to we wszystkich wierszach aż do końca (ilości wierszy zmienne). Na pewno potrzebna mi jakaś zmienna która zaznaczy kolumnę do końca np.
    ilewierszy = ActiveSheet.Range("B2").CurrentRegion.Rows.Count i potem pętla. Nie wiem tylko jak zastosować odpowiednio formułę "złącz.teksty", ciągle coś nie tak. Przez rejestrowanie makr wychodzi coś niezrozumiałego. Będę bardzo wdzięczny.
  • Poziom 27  
    Jeśli w komórkach kolumny B koniecznie musi być wstawiona formuła łączenia tekstów to możesz użyć następującego makra:
    Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Jeśli wystarczy wynik tej formuły to na końcu dodaj linijkę
  • Poziom 2  
    cbrman napisał:
    Jeśli w komórkach kolumny B koniecznie musi być wstawiona formuła łączenia tekstów to możesz użyć następującego makra:

Jeśli wystarczy wynik tej formuły to na końcu dodaj linijkę

Niestety nie działa. Nie wiem czy na pewno dobrze się rozumiemy. Chodzi o coś takiego jak na screenie. Czyli ma łączyć tekst z kolumny c i g i wynik wpisywać do kolumny b. Ma tak robić w kazdym wierszu ale ilość wierszy jest zmienna.
    Makro Złącz teksty dla zmiennej ilości wierszy
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Nie wiem co tu może nie działać, skoro działa:
    Kod: vbscript

, ale jeśli "nie działa" to spróbuj tego poniżej:
  • Poziom 2  
    Wielkie, wielkie dzięki, drugi przykład działa bez zarzutu.... mogę teraz działać sobie dalej ;)

lanzul napisał:
    Nie wiem co tu może nie działać, skoro działa:

, ale jeśli "nie działa" to spróbuj tego poniżej: