Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows 10 - klawiatura - Klawiatura powtarza znaki.

05 Jun 2019 16:45 543 2
  • Level 2  
    Witam.
    Posiadam laptopa Medion Erazer X7841 oraz Windowsa 10 Pro 64 bit. Znalazłem w internecie sporo podobnych problemów, ale nie identyczny. Chodzi o to, że klawiatura powtarza znaki samoczynnie, jednak jest to coś w stylu "laga". Im dłużej przytrzymam dany klawisz, tym dłużej po jego puszczeniu jest on nadal aktywny ("wciśnięty"). W ostatnim czasie dodałem kostkę ramu (aktualnie 2x8GB ddr4 2113Mhz). Robiłem też formata i nic się pod tym kątem nie zmieniło. Jakiś czas temu aktualizowałem również BIOSa do najnowszej wersji.
  • Level 39  
    Na zewnętrznej klawiaturze też ?
    Na systemowej wirtualnej osk.exe ?
    Na innym systemie, np Linuksie live też ?
  • Level 2  
    Zewnętrznej klawiatury nie mam możliwości aktualnie przetestować. Na wirtualnej jest ok a z tym Linuxem dobry pomysł, sprawdzę. Dodam jeszcze, że próbowałem przestawiać parametry klawiatury w rejestrze lecz bez skutku.
    Edit: Zauważyłem jeszcze jedną rzecz.. jeśli laptop (procesor?) jest bardziej obciążony np. podczas gry, problem ten nasila się.
    Edit2: Kiedy podczas grania trzymam jednocześnie "w" + L Shift to po puszczeniu obu, tylko klawisz "w" działa jeszcze przez jakiś czas.

Edit3: Na linuxie problem ten również występuje. "Blokuje" się jedynie klawisz "W", wszystkie inne działają bez zarzutu... dziwna sprawa.