Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 10 - klawiatura - Klawiatura powtarza znaki.

05 Cze 2019 16:45 93 2
  • Poziom 2  
    Witam.
    Posiadam laptopa Medion Erazer X7841 oraz Windowsa 10 Pro 64 bit. Znalazłem w internecie sporo podobnych problemów, ale nie identyczny. Chodzi o to, że klawiatura powtarza znaki samoczynnie, jednak jest to coś w stylu "laga". Im dłużej przytrzymam dany klawisz, tym dłużej po jego puszczeniu jest on nadal aktywny ("wciśnięty"). W ostatnim czasie dodałem kostkę ramu (aktualnie 2x8GB ddr4 2113Mhz). Robiłem też formata i nic się pod tym kątem nie zmieniło. Jakiś czas temu aktualizowałem również BIOSa do najnowszej wersji.
  • Poziom 36  
    Na zewnętrznej klawiaturze też ?
    Na systemowej wirtualnej osk.exe ?
    Na innym systemie, np Linuksie live też ?
  • Poziom 2  
    Zewnętrznej klawiatury nie mam możliwości aktualnie przetestować. Na wirtualnej jest ok a z tym Linuxem dobry pomysł, sprawdzę. Dodam jeszcze, że próbowałem przestawiać parametry klawiatury w rejestrze lecz bez skutku.
    Edit: Zauważyłem jeszcze jedną rzecz.. jeśli laptop (procesor?) jest bardziej obciążony np. podczas gry, problem ten nasila się.
    Edit2: Kiedy podczas grania trzymam jednocześnie "w" + L Shift to po puszczeniu obu, tylko klawisz "w" działa jeszcze przez jakiś czas.

Edit3: Na linuxie problem ten również występuje. "Blokuje" się jedynie klawisz "W", wszystkie inne działają bez zarzutu... dziwna sprawa.