Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips Saeco Poemia HD8423 - Brak grzania wody

05 Cze 2019 19:56 336 8
  • Poziom 13  
    Witam

Mam problem z ekspresem do kawy Philips Saeco Poemia HD8423/19. Mianowicie po włączeniu go żeby się nagrzał po chwili wywaliło korki w mieszkaniu i po tym ekspres przestał działać. Po włączeniu ponownym świeci się tylko jedna lampka sygnalizująca właśnie, że jest on włączony. Po chwili powinna zapalić się dolna lampka - czyli gotowość do parzenia kawy. Podejrzewam, że to termostat albo jakaś grzałka (co jest chyba bardziej prawdopodobne, bo wywaliło korki).

Czy ktoś miałby jakieś sugestie gdzie szukać ?

Ewentualnie na zdjęciach wskazać co byłoby do wymiany ? Wiem ,że to trochę wróżenie z fusów ale naprawa tego (jeżeli to grzałka) w serwisie to ok. 200 zł, więc tyle ile kosztował sprzęt.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 7  
    To foto trochę nie oddaje wyglądu zewnętrznego tego urządzenia. Ale posiłkując się netem, można wywnioskować, ze masz tu zespół, pompy, grzałki i programatora.

Jeśli układ nie jest sterowany mikrokontrolerem a programatorem mechanicznym jak kiedyś w pralkach to masz skomplikowany mechanizm który lepiej ominąć i zbadać pompę oraz grzałkę. Prawe pokrętło oraz instalacja z mosiężnej rurki to pompa.

Gdzieś w tej jednostce centralnej do której wchodzi pokrętło wyboru, jest grzałka. Obstawiam też obecność czegoś ala termostatu czyli takiego stycznika jak w zwykłych żelazkach, który załącza się pod wpływem określonej temperatury, skoro załącza się spienianie dopiero gdy jest gorąca para oraz parzenie kawy dopiero gdy jest gorąca woda.

Próbowalbym coś mierzyć miernikiem, ale wcześniej pewnie bym rozebrał aby zobaczyć dokładniej budowę. Jeśli są uszczelnienia to rozbieranie jest raczej ostatecznością... Tyle ode mnie.
  • e-miernikie-mierniki

• Specjalista AGD
    Konstrukcja banalnie prosta ale bez multimetry ani rusz.

Do sprawdzenia dwa termostaty i grzałka. Choć jeśli wywaliło korki to raczej obstawiam grzałke.
    Oczywiście całość składamy na nowych uszczelkach.
  • Poziom 7  
    nioop napisał:
    Konstrukcja banalnie prosta ale bez multimetry ani rusz.

Z ciekawosci zapytuję czy programator jest mechaniczny na stycznikach czy mikrokontroler/układ scalony?
  • Poziom 13  
    Programator jest mechaniczny.
  • Poziom 7  
    no to rzeźba proszę Pana, zgodnie ze wskazówkami fachowca powyżej. Trzeba to fotografować i rozbierać etapowo. Rozwalać uszczelnienia i badać elementy miernikiem. Nawet takim za 15zł pomierzysz. Jedyne co masz do stracenia to tę kasę za miernik (chyba że na drugi dzień oddasz do sklepu :D). Jeśli rozbebeszysz i nie złożysz to nic się nie zmieni. Zatem do dzieła i przysyłaj fotki.
  • Poziom 13  
    Pomierzone, winowajcą jest grzałka. Koszt części + uszczelki i opaski na wężyki to ok. 170 zł. Myślałem, że dostanę tylko grzałkę ale jest ona sprasowana z korpusem, który przychodzi na bojler. Nie opłaca mi się tego naprawiać. Wolę trochę dołożyć i kupić nowy z gwarancją. Dzięki wszystkim.
  • Poziom 7  
    Współczesna szkoła projektowania. Zrobić tak żeby nie opłacało się naprawiać a niech się zepsuje tuż po gwarancji.
  • Poziom 13  
    No dokładnie. To tak zrobione żeby nie można było wyjąć konkretnej części tylko od razu pół maszyny, bo wszystko że sobą zespawane. Dzięki raz jeszcze.