Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Infineon zamierza przejąć Cypress Semiconductors

ghost666 05 Cze 2019 20:05 489 5
 • Infineon zamierza przejąć Cypress Semiconductors
  Firma Infineon Technologies AG poinformowała, że chce zapłacić 9 miliardów euro za zakup firmy Cypress semiconductor i wejść w ten sposób w nowy sektor rynku półprzewodnikowego, wzmacniając jednocześnie swoją ofertę produktów. Ten krok ma być odpowiedzią na agresywne ruchy konkurencji. Infoneon spodziewa się, że w ten sposób szybko zajmie wiodącą pozycję na rynku układów dedykowanych do przemysłu motoryzacyjnego.

  Transakcja zakupu Cypress Semiconductor jest największa tego rodzaju operacją w historii Infineon i oznacza duży wysiłek firmy. Infineon chce uczestniczyć w fali przejęć, które przetoczyły się przez globalny rynek półprzewodnikowy w ciągu ostatnich 5 lat. Wcześniej firma dokonała mniejszych przejęć, w tym zakupu niemieckiej firmy Siltectra GmbH za 124 miliony euro. W ten sposób Infineon chce umocnić swoją pozycję w segmencie układów dla motoryzacji. Według Reinharda Plossa, dyrektora generalnego Infineona ​​transakcja sprawi, że spółka stanie się pierwszym dostawcą w tym segmencie i poszerzy swoją ofertę na szybko rozwijających się rynkach łączności i cyfrowej.

  "Planowane przejęcie Cypressa jest przełomowym krokiem w rozwoju Infineona" mówił Ploss w oświadczeniu zapowiadającym przejęcie. "Dzięki tej transakcji będziemy mogli zaoferować naszym klientom najbardziej wszechstronne portfolio łączące rzeczywistość ze światem cyfrowym. Otworzy to dodatkowy potencjał wzrostu w sektorach motoryzacyjnym, przemysłowym i Internetu Rzeczy".

  Infineon nie był mocno zaangażowany w konsolidacje na rynku półprzewodników, która rozpoczęła się w kilka lat temu. Jedynym wyjątkiem była próba zakupu w 2016 roku firmy Wolfspeed Power & RF i powiązanych z nią operacji związanych z podłożami półprzewodnikowymi za kwotę 850 milionów dolarów płatnych w gotówce. Infineon zmuszony był jednak zrezygnować z transakcji na początku 2017 roku po tym jak Komisja Inwestycji Zagranicznych w Stanach Zjednoczonych (CFIUS) poinformowała Infineon i Cree, że transakcja stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych.

  W ciągu ostatnich kilku lat wielu konkurentów firmy z powodzeniem pozyskiwało inne spółki i dodawało ich produkty do swojej oferty, wykorzystując koniunkturę na rynku do umacniania swojej pozycji. Od tego czasu tempo przejęć spadło, a zakup Cypressa jest jednym z największych jak dotąd ogłoszonych w tym roku. Obserwatorzy tego sektora twierdzą, że może on zapoczątkować kolejny wyścig, ponieważ dostawcy chipów walczą z nadciągającym spowolnieniem rynku poprzez agresywne poszerzanie linii produktów i zwiększanie swojej konkurencyjności. Cypress poinformował, że otrzymał już kilka ofert i wybrał ofertę Infineon w wysokości 23,85 dolara za akcję.

  Ruch Infineon niewątpliwie wskazuje na dążenie firmy do wzmocnienia pozycji na kluczowych dla siebie rynkach. Cypress umacnia swoją pozycję, aby skupić się na szybko rozwijających się rynkach. Firma odnotowała w 2018 roku przychód w wysokości 2,5 miliarda dolarów, co daje wzrost o 7% w porównaniu z poprzednik rokiem. Analitycy przewidują spadek sprzedaży do 2,2 miliarda dolarów w roku bieżącym, co oznacza spadek o ponad 10%. Dzięki ofercie Infineona firma będzie w stanie powstrzymać presję sprzedaży i skorzystać z zasięgu swojego większego partnera.

  "Przez ostatnie trzy lata nasza strategia - Cypress 3.0 - przyniosła ogromne rezultaty i zrestrukturyzowała całą organizację, aby skupić się na rynkach, które mają dla nas obecnie największe znaczenie" powiedział Steve Albrecht, prezes zarządu Cypress. "Ta transakcja stwarza nowe możliwości produktowe, które są coraz ważniejsze na konkurencyjnych rynkach motoryzacyjnych, przemysłowych i konsumenckich".

  Źródło: https://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1334771

  Fajne! Ranking DIY
 • #2
  tronics
  Poziom 37  
  O kurde, XMC PSoC? :) XMC z hubem USB?
 • #3
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  tronics napisał:
  O kurde, XMC PSoC? :) XMC z hubem USB?


  No automotive PSoC z ASIL-em to by było coś, nie? ;)
 • #5
  tronics
  Poziom 37  
  No cóż, walczą i w mikrokontrolerach, i w sensorach, i w mocówce ... taki STM drugi ;)
 • #6
  -rafal-
  Poziom 15  
  ghost666 napisał:
  No automotive PSoC z ASIL-em to by było coś, nie?


  Zależy kórym ASIL, bo "A" niczego ciekawego sobą nie prezentuje ;)

  IFX i bez Cypress'a jest bardzooo mocno obecny w automotive :)