Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei B525 + antena, wybór konkretnego BTS

Kemot7 05 Jun 2019 22:07 408 2
    Kemot7
    Level 11  
    Dzień dobry

Pozbyłem się sprzętu z Plusa i wymieniłem na internet biurowy Orange. Router taki sam bo B525.
    Do tego stara antena Cybertecha (coś takiego)
    Zarówno z dawnym Plusem, jak i obecnie z Orange sytuacja jest taka sama. Jak tylko podepnę Cybertecha to modem łączy mi się z nadajnikami w Końskich (Plus z: Końskie, ul. Gimnazjalna 41B - Szpital Specjalistyczny św. Łukasza, Orange z: Sierosławice) Oba nadajniki ponad 16km ode mnie. Jak odpiąłem zewnętrzną Plus łączył się z masztem Wiosna, Orange nie wiem, bo nie chciał pokazać ID (ale na pewno z bliższym).
    Co gorsze nawet jak przekręciłem antenę zewnętrzną w zupełnie przeciwnym kierunku, nadal router (w Plusie) łączył się z Końskimi (tylko drastycznie słabł sygnał).
    Teraz jednak mam Orange, ale sytuacja się nie zmieniła, upiera się na nadajniki położone daleko i basta. Mimo że praktycznie po drodze stoi maszt w Miedzierzy (i to 4x bliżej), nie chce się z nim połączyć (fotki pokazują parametry z nadajnika Sierosławice)
    Macie jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje?
    Co prawda nawet na tym nadajniku Sierosławice transfery nie są jakieś tragiczne (zwykle powyżej 15Mb/s) ale parametry połączenia słabe (RSRP poniżej 100bBm). Na antenie wbudowanej niby RSRP lepsze (około 95dBm) jednak transfery gorsze o połowę - pewnie kwestia obciążenia BTS.

Huawei B525 + antena, wybór konkretnego BTS Huawei B525 + antena, wybór konkretnego BTS
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    matek451
    Conditionally unlocked
    Kontynując wczesniejsze porady dla Ciebie to dziękuj że antena łączy cię z dalszymi BTS-ami na LTE1800Networks bo w ten sposób masz jakiś normalny internet w Orange. Możesz spróbować jeszcze z kierunkiem na Lewoszów i Mniów bo tam też są BTS-y z LTE1800netWorks , działają na 15MHz pasma ale to wspólne dla Orange i T-Mobile. Ten rejon będzie modernizowany na koniec, pewnie w 2020 i wtedy nastapi rozdział LTE1800 na 10MHz pasma dla kazdego z partnerów oraz refarming na 2100MHz i tam gdzie teraz działa 3G na UMTS2100HSPA+DC kosztem jednej nośnej z niego odpalą LTE2100 na 10MHz. ale to tylko Mniów i te w okolicach Końskich. U ciebie nie ma żadnych szans na modernizację a te pobliskie BTS-y z LTE800 Orange czyli Wiosna,Gliniany Las i Adamek to jest dno i metr mułu, Networks wybudował stacje z only 800/900MHz które nie maja racji bytu w tych czasach. Pasmo zasięgoweLTE800( szerokość 10MHz) z nich jest z założenia wolne a stacje przeciążone, Bez anteny na Auto łaczysz się pewnie z którąś z nich, masz na 800MHz lepsze parametry sygnału ale gorszy DL, jak jest 7-8Mb/s to i tak są powody do radości. Reasumując jak miało być szybko to nie trzeba było brać Orange( tak samo T-Mobile),
    Nie polecę operatora bo nie chcę żeby jeden z użytkowników nie napisał kolejny raz tutaj że reklamuję konkretnego operatora bo mi płaci za to lub chodzę na pasku jego marketingowców.
    Infrastruktura NetWorks na tym terenie jest słaba i nie jest w stanie zapewnić dobrych prędkości klientom Orange czy T-Mobile. Korzystaj więc z LTE1800NW na antenie i się ciesz z tego co masz. Dla porównania pokaż screeny z HManagera bez anteny na Auto czy po wymuszeniu LTE800. No i jak już napisałem, popróbuj z BTS-ami Lewoszów i Mniów ustawiając antenę na nie, najlepiej po wymuszeniu samego LTE1800, Może któryś da lepsze prędkości.
    Kemot7
    Level 11  
    Bardzo dziękuję za kolejne fachowe porady. Pamiętam, że polecałeś Play i nawet testowałem go na B525, faktycznie chodził bardzo dobrze (w nocy po 80Mb/s). Niestety potrzebowałem jakiejś kompleksowej umowy z telefonami a Play głosowy u mnie się totalnie nie sprawdza.
    Skoro dobrze, że łączy się z nadajnikami w Końskich to nie będę kombinował (chyba, że mocniejsza antena?)
    Z BTS-ami Lewoszów i Mniów robiłem wcześniej testy, ale zawsze wychodziło słabiej. Niby są bliżej, jednak z tej części domu mam wysokie drzewa a i maszt jest za delikatną górką)