Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zatarty silnik pompy spalinowej- identyfikacja

05 Cze 2019 22:58 321 7
 • Poziom 6  
  Witam. Z uwagi na błędną mieszankę paliwa zaczął zacierać się silnik w dwusuwowej pompie spalinowej. Może udało by się ją uratować po wymianie tłoka i pierścieni. Jednak nie mogę zidentyfikować co to za silnik i jakie wymiary. Może ktoś posiada rozeznanie, an alle... identyczna dla tego zamieszczam link. Pozdrawiam
  https://archiwum.allegro.pl/oferta/pompa-spalinowa-do-wody-alko-i7473798905.html
 • Poziom 33  
  Rozbierz i dobierz po wymiarach to często kopie markowych silników uproszczone i zrobione z gorszych materiałów. Przy okazji wymień łożyska na wale, chyba że było za dużo oleju i przytarła się od nagaru wtedy sam tłok i cylinder.
 • Poziom 27  
  Zrób tak jak radzi Szejmas. Mam coś podobnego do twojej tylko firmy Einhell z lat 90. Pojemność coś ok 30cm³ i jak na mój gust silniki specjalnie robione na zamówienie.
  Zatarty silnik pompy spalinowej- identyfikacja
 • Poziom 6  
  Niektóre elementy jak gaźnik powtarzają się w innych urządzeniach. Jeszcze się nie zatarła, ale jak rozbiórek to nawet problem uszczelki może się pojawić, bo chyba jakaś jest . Ale innego wyjścia nie ma. Jak rozbiore to postaram się wrzucić wymiary.
 • Poziom 12  
  Inkwizycja ten twój to jest całkiem co innego niż ten z linku od autora a mam taki sam wytwór, ten z linku autora wygląda jak chińczyk na bazie tych minibajków i podkaszarek.
 • Poziom 39  
  szejmas napisał:
  zaczął zacierać się silnik w dwusuwowej pompie spalinowe

  A co to oznacza? Skąd wiedza o zacieraniu oraz jakie są objawy? Być może niepotrzebnie rozbierzesz i powstanie problem ze złożeniem. Jeśli silnik pracuje radziłbym więcej oleju i praca na małym obciążeniu przez jakiś czas.
 • Poziom 6  
  Pracowała juz trochę. Kręciłem ja na wysokich obrotach zaczęła słabnąć i niecodzienne gorąca się zrobiła. Mieszankę dałem jak do kosy 1/50, zamiast 1/25. Teraz dodałem olej i na wolny spróbuję jak kolega wskazał. Od razu mam pytanie jaka mieszanka do poniższej pompy, bo nabyłem...
  Zatarty silnik pompy spalinowej- identyfikacja