Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Komputerem, błędy systemowe, częste zawieszenia systemu

13 Wrz 2005 23:40 758 6
  • Poziom 10  
    Mam problem z komputerem. Fromatowałam go, zainstalowałam win98, sterowniki i wszystkie potrzebne programy. Niestety komp zaczął sie wieszać (krytyczne błędy i wogóle). To Da sie jeszcze przeżyć ale przy włożeniu płyty audio do napedu winamp (2.72 , 2.78) odtwarza pierwszą piosenke potem wyświetla krytyczny błąd i sie wiesza (jaksies kolorowe paseczki przy brzegu ekranu), nie reaguje na nic. Dodam jeszcze że komp jest stary (nie wiem dokładnie bo to nie mój), napęd jest nowy.
    przyda sie każda porada
    pozdrawiam
  • Poziom 26  
    przelacz w opcjach napedu w windows na dzwiek analogowy
    i we wtyczke winampa line in /audio cd tez na analogowy
  • Poziom 31  
    Wieszanie bez powodu wskazuje na uszkodzony ram.
    Czy przed instalowaniem systemu też się to działo?
    zresetuj ustawienia biosa i sprawdź pamięć memtestem.
  • Poziom 17  
    a tak szczerze i bez ogródek - to co ten komputer ma w środku ??
    procesor, płyta, ile ramu, jaki dysk - bo na podstawie twoich informacji to diagnoza -> kup nowy

a z tym wieszaniem to niekoniecznie ram, może być zasilacz, uwalone kondensatory na płycie

polecałbym odłączenie wszystkiego co się da - czyli zostawić FDD, HDD, grafikę i obadać co się dzieje, a później dokładać i patrzyć kiedy zacznie durnieć

• Poziom 35  
    Sterowniki ,karta dzwiękowa,i jak zawsze wszystko możliwe co w kompie ,płyta główna ,pamięć ram ,jak się ma 98 to nie ma co przesadzać z nowościami typu sterowniki ,aktualizaje itp ,zależy czy w.w system ma dostęp do internetu czy nie .pozdr
  • Poziom 14  
    1. antywirusa zainstaluj moze masz gdzies na dyskietce ze driverami viry
    2.RAM
    3. HDD moze miec bad blocki i winda sie zle instaluje
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zrobiłbym tak:
    1. rozmontuj komputer: wyciągnij wszystkie karty, poodłaczaj wszystkie taśmy, wyciągnij pamięci i procesor. Wszystko dokładnie odkurz;
    2. Wyczyść wszystkie złacza (najlepiej odpowiednim sprayem) na płycie, na kartach, na pamięciach, złączach taśm, napędach, podstawce procesora i jego nóżkach;
    3. jeżeli na procesorze jest radiator, to wyczyść obie powierzchnie i posmaruj cienko pastą termoprzewodzącą;
    4. obejrzyj dokładnie płytę główną, czy nie ma wybrzuszonych lub pęknietych kondensatorów;
    5. Podociskaj wszystkie układy scalone, które są w podstawkach;
    6. Wymień baterie podtrzymującą zawartość pamięci CMOS;
    7. Podłacz wszystko ponownie dokładnie;
    Resztę czynności robiłbym dopiero po tych, które podałem.