Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kia Rio 2 JB 1.4 97KM - Urwany wałek w skrzyni przy wymianie sprzęgła ?

06 Cze 2019 05:55 339 6
  • Poziom 3  
    Ostatnio zaczęło mi bardziej huczeć łożysko przy sprzęgle . Na nieszczęście jestem 400 km od domu i wybór padł na niesprawdzonego mechanika. Zacznę od tego że jedynym objawem było huczenie przy wciskaniu sprzegła do podłogi jak również lekki swąd na zewnątrz auta. Biegi wchodziły idealnie i do samego końca nie było z nimi problemu. Do mechanika dojechałem bez żadnego problemu. Pierwsze co mechanik zrobił to testował przy mnie czy aby na pewno jest to padniete sprzęgło przez ok 1 min katował je i podczas tej operacji całkiem padło. Smród na zewnątrz był bardzo odczuwalny. Po sciagnięciu skrzyni stwierdził że urwany jest walek od skrzyni ten na ktorym jest łożysko. Czy możliwe jest abym z urwanym walkiem bez problemu jezdził i zmieniał biegi , czy najzwyczajniej w świecie mechanik zepsuł skrzynię testując sprzęgło lub przy jej demontażu i próbuje obarczyć mnie kosztami? Czy demontaż sanek w moim samochodzie jest konieczny do wymiany sprzegła , czy znów mechanik próbuje naciągnąć przyjezdnego?
  • Poziom 43  
    kitek8801 napisał:
    Czy możliwe jest abym z urwanym walkiem bez problemu jezdził i zmieniał biegi ,

Nie !
    kitek8801 napisał:
    najzwyczajniej w świecie mechanik zepsuł skrzynię testując sprzęgło lub przy jej demontażu i próbuje obarczyć mnie kosztami

Jak najbardziej, a by ułamać wał sprzegłowy, trzeba już niezłego kowala - mordercy :cry: , bo nie mechanika przecież.
    kitek8801 napisał:

sanek w moim samochodzie jest konieczny do wymiany sprzegła

Jakie ,,sanki" ? Zabezpieczające miskę olejowa silnika ?
  • Poziom 3  
    Mało co się znam ale dostałem informacje że jest tam mało miejsca i jeśli obejdzie sie bez ściągania sanek to robocizna będzie o 150 zł tańsza.
    Wygladają troche jak belka w kształcie litery c na szerokość auta. Chyba podtrzymują silnik i usztywniają zawieszenie .
  • Poziom 39  
    kitek8801 napisał:
    najzwyczajniej w świecie mechanik zepsuł skrzynię testując sprzęgło

Krzysztof Kamienski napisał:
    Jak najbardziej, a by ułamać wał sprzegłowy, trzeba już niezłego kowala - mordercy , bo nie mechanika przecież.

Raczej nie chodzi o sprzęgłowy a być może o łapę wyciskową, przecież nie da rady ukręcić wałka sprzęgłowego ślizgającym się sprzęgłem.
  • Poziom 3  
    Zaznaczam strzałką cześć która uległa uszkodzeniu , zdjecie przedstawia nie moją skrzynię bo zdjęcia takiego nie posiadam. W takim razie jeśli nie ma możliwości aby taką część uszkodzić łożyskiem to jakim cudem jest złamana na pół? Czyżby mechanik zapomniał przy sciąganiu sanek podłożyć podnośnik pod silnik lub ustawił go za nisko i pod wpływem ciężaru silnika bądź skrzyni ten element uległ złamaniu? Kia Rio 2 JB 1.4 97KM - Urwany wałek w skrzyni przy wymianie sprzęgła ?
  • Poziom 43  
    Bez wałka nie ma napedu auto bo on przekazuje obroty silnika do skrzyni. Pytanie JAK pękł???
  • Poziom 43  
    kitek8801 napisał:
    W takim razie jeśli nie ma możliwości aby taką część uszkodzić łożyskiem to jakim cudem jest złamana na pół? Czyżby mechanik zapomniał przy sciąganiu sanek podłożyć podnośnik pod silnik lub ustawił go za nisko i pod wpływem ciężaru silnika bądź skrzyni ten element
    etc. Jak najbardziej , wiec napisałem Koledze, co sadze o tym ...,,mechaniku".