Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] VW Passat B5 1.9 TDI - Napełnienie klimatyzacji odczynnikiem R600A

06 Cze 2019 09:08 1509 33
  • Poziom 23  
    Mam Passat rok 1998 1.9 110 koni z climatronic, niestety miałem nieszczelność w układzie, po wymianie przewodu jest już ok. Znajomy zaproponował mi, że uzupełni mi układ odczynnikiem R600A, interesuje mnie czy ktoś na forum ma ten odczynnik w układzie i czy się sprawdza tak jak R134.
  • Poziom 29  
    Ja jeżdżę na mieszance r290 i r 600 tzn gaz z butli kuchennej. Już drugie lato i nic się nie dzieje. Nawet kosiarkę zrobiłem na lpg hehe. Sam r 600 jest kiepawy. Mała wydajność. Lpg swietnie się miesza z pag 46
  • Poziom 23  
    A jaka ilość gazu wchodzi R600 A musi być odpowiednie ciśnienie żeby załączyło presostat inaczej nie uruchomi się sprężarka
  • Poziom 29  
    Kolego nie pchaj sie w sam r 600 bo to kicha. Mieszanke daj albo sam r 290. Przerabiałem temat. Musisz mieć zegary i czujnik temp do kratki żeby wsadzić. Mi przy lpg wychodzi na kratce około zera stopni Celsjusza.
  • Poziom 23  
    Czyli może być mieszanka np z butli turystycznej bardziej odpowiednia jak sam R600a
  • Poziom 23  
    Ilość odczynnika R134 w tym aucie 700g doładowałem R290 propan polowe czyli 350 ale sprężarka się nie uruchomiła pewnie za male ciśnienie , zegary mam ale do R134 nie są odpowiednie do propanu butanu spróbuje więcej dobić aż uruchomi się sprężarka
  • Poziom 29  
    Ja nabijam przez takie zegary. Zrobiłem pompę próżniową z agregatu ktorym robie próżnie przez zegary. Potem podpinam butle kuchenna i puszczam gaz . I nie ma bata musi cykać. Sprawdz czy czujnik cisnienia działa dobrze.
  • Poziom 42  
    Ja nie wiem czy R134a jest aż tak drogi że wam się chce kombinować?
    Bo przez takie działania u mnie w warsztacie klima jest dużo droższa. Dlaczego? Ano dlatego że spodziewając się dowolnego syfu w aucie odzysk robię do jednej butli, a napełniam z drugiej. Tej w której mam tylko R134a. Nawet jak przy jakimkolwiek serwisie który wymusza opróżnienie układu odzyskam 500 gramów i tyle samo napełnię to klient za te 500 gramów zapłaci. A ja za utylizację syfu dodatkowo.
    I przez takie potanianie ogół ma drogo bo nie wiem co mi klient w układzie przywozi. W instrukcji auta jest R134a i gdyby nie polskie kombinatorstwo to tak by było. Ale cóż jak trzeba mieć w domu trzy telewizory po dziesiąt cali to gdzieś przyoszczędzić trzeba. Mam tylko nadzieję że jednemu z drugim kombinatorowi rozszczelni się parownik i wybuchowa mieszanka spowoduje eksplozję we wnętrzu auta.
  • Poziom 29  
    A nowy czynnik? Jest silniej wybuchowy od propanu. Typowa wojna miedzy klientem a warsztatem. Mnie nabicie kosztuje 2zl 50 gr. To moje auto. I już nigdy nie zobaczy zakladu mechanicznego. Jak kazde inne. Niestety tej lawiny nikt nie powstrzyma już.
  • Poziom 23  
    Kolega Wacek ma racje do tego dodam ze Ukraina nie jest na księżycu ze u nich gaz 2 razy tańszy mamy wspólne powietrze i niebo nad nami, nabijanie kasy a przykrywką jest ekologia
  • Poziom 43  
    wacek.wacek napisał:
    Typowa wojna miedzy klientem a warsztatem. Mnie nabicie kosztuje 2zl 50 gr. To moje auto. I już nigdy nie zobaczy zakladu mechanicznego

Jak chcesz jeździć złomem to ok Twoja sprawa. Nie podzielam tego zdania bo każdy zarabia na czymś tak Ty jak i warsztat jak i Twój sąsiad.
  • Poziom 23  
    Kolego, dodam z tylko chodzi mi tylko o klimę, auto technicznie mam 100% sprawne i nie kombinuję i nie robię napraw mechanicznych sam, a klima nie ma żadnego wpływu na stan techniczny auta, bylem w serwisie klimatyzacji, cena uzupełnienia 400zł, dla mnie to porażka, autko warte 3 tyś zł.
  • Poziom 42  
    markode napisał:
    cena uzupełnienia 400zl dla mnie to porażka

No rzeczywiście. To gdzie tak liczą? Ja bez próby szczelności biorę 250. Brałem dwieście ale właśnie przez kombinatorów musiałem trochę sprzętu dokupić więc jest drożej.

markode napisał:
    to porażka autko warte 3tys

A co za róznica czy 3 czy 30 tysi auto warte? Usługa to usługa, mało tego w nowszym aucie można się spodziewać mniej problemów. Przyjedzie mi taki z pustym układem na nabicie. Nabiję i sprężarka nie ruszy. Zaraz " panie, jeszcze w zeszłym roku działało" a tu sprzęg zerwany, kompresor na amen zatarty.
  • Poziom 29  
    Strumień świadomości. To że nie odwiedzam mechanikow i innych to nie znaczy ze jeżdze złomem. Jak bym pojechał do któregoś to chyba by mnie wyśmiali. Mam tyle sprzętu do napraw mechaniczno elektryczno elektronicznych że nie potrzebuje niczyjej łaski.

Dodano po 1 [minuty]:

Autor zadał pytanie " czy da się?" i da się. Bez dorabiania filozofii kto traci kto zyskuje.
  • Poziom 15  
    Powodzenia tym, którzy mają klimę nabitą lpg... przy wypadku, jak ubezpieczyciel dojdzie do tego, że macie lpg w układzie, a nie to co producent przewidział to się żegnacie z wypłatą odszkodowania.
  • Poziom 29  
    Miałem dzwona i wypłacili. Teoria się nie sprawdziła. To że producent zaleca olej motul a wleje się castrol to ubezpieczyciel też nie powinien tego uznać. Jak jest czysty r290 i r 600 to nie daje zapachów jak lpg z nawaniaczem.

Dodano po 1 [minuty]:

Macie po 50 litrów benzyny i nie boicie sie że pompa ktora pracuje zatopiona nie podpali tej bomby hehe.
  • Poziom 15  
    Na jakimś forum motoryzacyjnym zwracano uwagę, że trzeba zmienić olej w ukladzie klimatyzacji, bo ten od r134 jest nie odpowiedni. Nawet była tam zamieszczona lista odpowiednich olei do danego czynnika. Jak znajdę to zamieszczę.
    Co do palności to lepsze to niz toksyczny R1234yf...
  • Poziom 29  
    Olej pag 46 świetnie się miesza z weglowodorami. Zanim zacząłem eksperymenty potwierdzenie uzyskałem od mojego kolegi z ktorym studiowałem podwladnego na zakladzie miesnym pana stokl...y ktory to studiował te kierunki. Prosty test. Lejemy do słoika ciekly lpg i dolewamy paga. Rozpuszcza się jak Lipton.

Dodano po 26 [minuty]:

Prosze sobie sprawdzić środek EasyKlima dopuszczony do obrotu. Środek zastepczy r12 r134 a jak już ktoś sie dokopie co to jest to zobaczy. W Australii care 30 podobne. Proponuje już powoli nastawić się na to
  • Poziom 23  
    Kolega w lodówkach domowych starszego gdzie jest odczynnik R134 a są uszkodzenia nieszczelność itp jak uszczelni układ uzupełnia Propan R290 i pracują bez zarzutu ponad rok
  • Poziom 23  
    Dostałem odczynnik R290 próżnia w układzie zrobiona jak zrobić w B5 żeby włączyło kompresor nie chce mi bez załączonego pobrać więcej odczynnika jak 40g
  • Poziom 11  
    Nabijasz przez niskie ciśnienie?
  • Poziom 23  
    Tak oczywiście grubsza rurka z zaworem Czy może ktoś wie W którym miejscu znajduje się zawór ciśnieniowy do klimatyzacji w Passacie Mam nadzieję że nie muszę ściągać zderzaka
  • Poziom 43  
    Koło zniornika płynu wspomagania masz złączkę bodajże zielona na 1 przewód.