Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki dobrać wzmacniacz by napędzić głośniki GDN 30/200 AE

13 Wrz 2005 23:47 774 4
  • Poziom 13  
    Witajcie, planuję zrobić zestaw:
    - Doły
    - Górki

W związku z tym moje pytanie brzmi:
    Jaki zastosować wzmacniacz, przy założeniu, że każda 30 ma 8 Ohm, oraz w wypadku jeśli ma 4 Ohm?

Pzdr. Piotr (HIHOT)

P.S. Podłączenie myślę takie:
    Przy końcówce mocy typu "Hollywood Impact" (czyli oddzielne regulowanie kanału lewego i oddzielnie prawego) 2 górki równolegle (w wersji 8 Ohm) + 2 tuby równolegle (tez w wersji 8 Ohm). Dobrze myślę?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Górki puscić pełnym pasmem. Z jednego wzmacniacza doły przez filter aktywny 100-120Hz z drugiego.

Ten Twój pomysł polega na tym że jeden kanał przeznaczasz na dwie górki (rezygnacja ze stereo) a drugi kanał na basy? z filtrem aktywnym.

Te tuby raczej lubią grać nisko odfiltrowane. Jak powiedział gdzieś DjBolo
  • Poziom 13  
    Dzięki Tremolo. Rezygnuję ze stereo, ponieważ na "estradę" :D nie koniecznie jest potrzebne, a rozwiązanie, które zaproponowałem moim zdaniem byłoby tańsze, niż zakup 2 wzmacniaczy lub końcówek mocy.
    Prosiłbym jedynie o podanie firmy, oraz modelu wzmacniacza, który waszym zdaniem byłby odpowiedni do napędu tych 4 kolumn.

Pzdr. Piotr (HIHOT)
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    nie wiem ale jas bym omijał dapa i hollywood impact wiadomo żę najlepszy ADS ale cena nienajlepsza :/

oprzede wszystkim ile mocy potrzebujesz ?? mi sie wydajeże z fabrycznych rozwiązań to elmuz najlepszy :D
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam!
    Ja gdybym miał taki zestaw, wybrałbym do niego końcówkę DAP'a model P-900 (przy założeniu, że jak pisałeś każdy głośnik ma 8 ohm, czyli na strone wychodzą po dwa głośńiki 8 ohm 200wat RMS, czyli razem mamy 400wat RMS 4 ohm na strone, a ten dap ma moc 2x450 wat RMS przy 4 ohm). Oczywiście lepszy byłby ELMUZ, czy też ADS, ale to juz troche kosztuje, chyba że uda się Tobie kupić coś uzywanego.
    Jestem przekonany do DAP'a ponieważ widziałem go w akcji w dyskotece, i naprawde dobrze sie sprawuje.