Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WAE24062FF/03 rozłącza bezpiecznik.

06 Cze 2019 19:37 417 11
  • Poziom 6  
    Witam.
    Moja pralka classixx 6 rozłącza bezpieczniki podczas drugiego nabierania wody, a właściwie pod koniec nabierania wody. Dzieje się tak, gdy temperatura jest ustawiona na 30 stopni lub więcej. Na programie "cold" pierze cały cykl niezależnie, czy trwa on 30 minut, czy 2 godziny. Wymieniłem już grzałkę i czujnik temperatury. Co może być przyczyną rozłączania bezpiecznika w tym przypadku?
  • Moderator HydePark/Samochody
    Jarecki1207 napisał:
    Co może być przyczyną wrzucania bezpieczników w tym przypadku?

Nadprądowy, czy różnicowy?
  • Poziom 6  
    Nadprądowy

W obiegu jest tymczasowo jeszcze piec, gazowy, ale obecnie jest wyłączony, więc działa tylko pralka.
  • Specjalista AGD
    Jarecki1207 napisał:
    Wymieniłem już grzałkę

To sprawdź raz jeszcze, czy ją prawidłowo podłączyłeś. Rozumiem, że stara grzałka wymieniona po pomiarach ?
  • Poziom 6  
    Tak, pomiar był zrobiony, do tego grzałka sczerniała w dwóch miejscach. Do podłączenia tylko 2 przewody, plus uziemienie, więc raczej na 99.9% jest podłączona dobrze.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 6  
    I jak, ktoś ma jakieś pomysły? Myślałem o spalonym rezystorze, ale nie miałem jeszcze czasu dobrać się do płytki. Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi, dlaczego może przy nabieraniu temperatury rozłączać nadprądowy bezpiecznik.
  • Specjalista AGD
    Pomierz raz jeszcze nową grzałkę i sprawdź jej podłączenie.
  • Moderator AGD
    A może filtr przeciw- zakłóceniowy wybija ?
  • Specjalista AGD
    cezet napisał:
    A może filtr przeciw- zakłóceniowy wybija?
    Nie wiem jak Ty, ja w Bosch jeszcze nie trafiłem, choć jest to możliwe. Za to uszkodzone nowe grzałki pare razy to już miałem.
  • Specjalista AGD
    Jarecki1207 napisał:
    dlaczego może przy nabieraniu temperatury rozłączać nadprądowy bezpiecznik.

Bo sam bezpiecznik może być uszkodzony. Podłącz pralkę do innej linii zasilającej.
  • Poziom 6  
    Tak się teraz zastanawiam. Grzałka, która kupiłem ma 2000W i jest dedykowana do tego modelu. Jednak wcześniejszą grzałka była dobrana przez serwisanta na wymiar, ale miała 1950W. Czy te 50W może zrobić taką różnice, że będzie rozłączać bezpiecznik? Grzałki dedykowane maja 2000W tym się zasugerował przy zakupie.
    nares napisał:
    Bo sam bezpiecznik może być uszkodzony. Podłącz pralkę do innej linii zasilającej.
    Zmieniłem gniazdo już wcześniej i w tym, w którym teraz jest włączone działa normalnie pięć gazowy, więc uszkodzony bezpiecznik raczej odrzucam.
  • Specjalista AGD
    Jarecki1207 napisał:
    Czy te 50W może zrobić taką różnice, że będzie rozłączać bezpiecznik?

Nie.