Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Leon - Brak mocy telepanie silnikiem

06 Cze 2019 19:46 120 9
  • Poziom 4  
    Witam
    Posiadam samochód seat Leon 1.9 TDI 2000r
    Od wtorku mam dziwne objawy ze silnikiem i nie tylko .
    Podczas powrotu z pracy i szybkim wyjeździe na drogę publiczną zauważyłem po ok 1km że turbo działa dość dziwnie tak jak by na pół gwizdka ,mało tego przy dojeżdżaniu do skrzyżowania hamulec nożny przestał działać ,pedał hamulca twardy ,musiałem sie ratować biegami i hamulcem awaryjnym.
    Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu problem ustał.
    Dodatkowo podczas gaszenia motoru ,silnik dość mocno zatrząsł.
    Zauważyłem że podczas takiego szybszego ruszenia z miejsca i przeciągnięcia go do ok 2700 obrotów turbo działa na pół gwizdka ,choć nie przy każdym takim zrywie się tak dziebe.
    Wczoraj nie było już problemu z hamulcami lecz z turbo które ciągnęło dość później niż zwykle,trzęsienie silnikiem podczas gaszenia nie ustało
    Przy vacum pompie mam od dołu mokre ,maź olejowa.
    Co mogę we własnym zakresie na chwilę obecną sprawdzić ?
    Zdaje się jak by było zaciągane gdzieś lewe powietrze ale to taka moja myśl .
    Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Podcisnienia brak. Silnik PD? Czy Vp? Sprawdz tą sztywna rurkę łączącą wspomaganie hamulców z pompa. Ostatnio mialem taki smieszny przypadek w ARL toledo. Goście juz chcieli wymieniać rozrząd bo rolka szumiała. Okazało się że właśnie syczal ten przewód sztywny od podciśnienia.
  • Poziom 4  
    Sprawdziłem tą sztywną rurkę , według oględzin nie jest w żaden sposób uszkodzona,kod silnika Seata to ASV ,wczoraj turbo zaczęło lekko dmuchać dopiero przy przejechaniu ok 10 km ,silnik nadal trzęsie podczas wyłączania.
  • Poziom 4  
    Witam
    Właśnie doszedł do mnie wakuometr ,jakie powinno być nominalne ciśnienie ?
    Wakuometr wpinam bezpośrednio do vacum pompy ?
  • Poziom 4  
    A więc tak , wakuometr pokazuje tak jak na przedstawionym zdjęciu
    Miejsce wpięcia narządu pomiaru pokazane na zdjęciu ,proszę o ocenę
    Przy naciskaniu pedału hamulca ciśnienie spada ale pompuje po chwili do ponad
    25,po zgaszeniu silnika trzyma się na 25 Seat Leon - Brak mocy telepanie silnikiem Seat Leon - Brak mocy telepanie silnikiem

Przewód owinięty czerwona taśma ,jest owinięty jedynie do zaznaczenia,nie ma tam żadnej dziurki
  • Poziom 4  
    Co w następnej kolejności mógłbym sprawdzić ?
  • Poziom 4  
    Zabrałem się za wymianę wężyków podciśnienia,i przy wymianie zauważyłem że w gruszce jest dziurka ,czy powinno to tak być ,czy to normalne ? Seat Leon - Brak mocy telepanie silnikiem