Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kenwood dnx4230bt - Firmware i update map. Nie działa

Zdanek500 06 Jun 2019 23:09 882 5
    Zdanek500
    Level 4  
    Wydawałoby się sprawdziłem chyba wszystko. Ściagam plik ze strony Kenwooda, DNX_Ver1.12.0 wrzucam na pena. Czy to w folderze o tej nazwie, czy też już pliki rozpakowane, zawsze jest reading... i na tym koniec. Może stać kilka godzin, różne pamięci. Spróbowałem z płytami także podobnie Disc error.Nagrywałem różnymi programami . Nie pomaga. Przycisk na radiu w software - update nieaktywny wyszarzony. Dodam że radio działa w zasadzie poprawnie. Problem jest z mapami, gdzieś dla klienta uciekła karta z mapami. Chciałem je pobrać ze strony Garmina, niestety żeby je pobrać muszę włozyć na chwilę kartę do urządzenia, na karcie powinien utworzyć się plik z danymi garmina, niestety nie tworzy żadnego pliku, wtedy postanowiłem zrobić update, i tutaj się zatrzymałem. W radiu Software v1.7.0 . Może ktoś się spotkał z podobnym problemem. Pozdrawiam
    wacek0959
    Level 11  
    Witam Koledzy.
    Mam podobny problem, u mnie też nie mogę zaktualizować oprogramowania, aktualizacja nie aktywna. Plik DNX_Ver1.12.0.zip rozpakowałem, po rozpakowaniu zostało kilka plików RAR i nie wiem co z nimi zrobić, czy też rozpakować czy usunąć, czy zostawić bo po włożeniu karty do radia aktualizacja nie aktywna.
    Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    darens
    Level 22  
    wacek0959 wrote:
    Witam Koledzy.
    Mam podobny problem, u mnie też nie mogę zaktualizować oprogramowania, aktualizacja nie aktywna. Plik DNX_Ver1.12.0.zip rozpakowałem, po rozpakowaniu zostało kilka plików RAR i nie wiem co z nimi zrobić, czy też rozpakować czy usunąć, czy zostawić bo po włożeniu karty do radia aktualizacja nie aktywna.
    Proszę o pomoc. Pozdrawiam.[/quote/]

To jest aktualizacja urządzenia, nie map nawigacji.

Wypakuj na pendrive plik aktualizacji, plików RAR nie ruszaj - tak ma być, radio przełącz w tryb Standby, wsuń pendrive do gniazda USB, jeżeli radio przełączy się na USB to ponownie przełącz w tryb Standby i w tym trybie wejdź w ustawienia i dalej do Programowanie i Aktualizacja.
    Pamiętaj że aktualizacja trwa ok 15 min. radio podczas aktualizacji może się wyłączać i właczać, uważaj żeby nie zabrakło prądu bo uwalisz radio.
    wacek0959
    Level 11  
    Witam Kolego dzięki za zainteresowanie.
    Zainstalowałem wersję 1.12 i po zakończeniu wyjąłem pendrajfa, radio się zrestartowało ale nie mogę wybrać języka, nie aktywny jest wybór, jest tylko angielski. Po przełączeniu na nawigację jest biały ekran i takie malutkie napisy "Image not found".
    Wcześniej jakieś pół roku temu nawigacja tak się czasami włączała, a czasami było dobrze. Myślałem, że po aktualizacji się naprawi.
    Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    darens
    Level 22  
    Masz uszkodzoną kartę microSD z plikami nawigacji oraz językami menu, karta jest na PCB pod napędem DVD. Karta do zdobycia chyba tylko w serwisie, musisz odesłać urządzenie bo kartę pamięci trzeba zaadaptować do urządzenia tj. nr seryjny i ID produktu.
    LWD11
    Level 31  
    Tak jak napisał darens, coś jest nie tak z kartą sd. We własnym zakresie warto sprawdzić czy styki w slocie na kartę nie są brudne,... profilaktycznie prysnąć "kontaktem". Kiedyś miałem przypadek że nogi od slotu karty były odlutowane od druku / Ktoś grzał pamięć która znajduje się w tym samym miejscu co karta, idealnie po drugiej stronie płytki /.