Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki silnik do modelu pływającego?

07 Cze 2019 10:13 306 8
  • Poziom 33  
    Model kutra torpedowego / dł. jednostki 680 mm / - kadłub mam zrobiony.
    FlySky FS-i6 to aparatura jaką wybrałem do sterowania modelem.
    Jaki silnik/szczotkowy, bezszczotkowy/ i regulator obrotów dobrać do napędu?
  • Poziom 41  
    Wystarczy szczotkowy napęd

https://pl.aliexpress.com/item/Obs-ugi-HobbyW...chweb0_0,searchweb201602_4,searchweb201603_52
    Lub inny z chłodzeniem wentylatorem.

Silnik do wyboru zaleznie od obrotów śruby najlepiej 55 T 80 T

https://pl.aliexpress.com/item/GoolRC-540-13-...chweb0_0,searchweb201602_4,searchweb201603_52

Silnik szczotkowy 540 80T 5400rpm Climbing crawler - 5400obr./min

Regulator Szczotkowy ESC 320A do aut i łodzi 7-16V
    na Aledrogo.

.
  • Moderator Robotyka
    Sugerowałbym jeszcze zakup do silnika, chłodzenia wodnego.
    W zamkniętych, hermetycznych wnętrzach modeli pływających, chłodzenie jest dość drażliwą sprawą. Chłodzenie powietrzem jak w modelach jeżdżących i latających stwarza ryzyko dostania się wody do komory z elektroniką.

Dlatego w łódkach korzysta się z płaszczy wodnych na obudowę silnika, pobierających wodę z dna łódki. Pozwala to chłodzić napęd nie stwarzając ryzyka zalania.
  • specjalista -automatyka bramowa
    Eee tam, póki oczy widzą a ręce nie telepią - zawsze można. U mnie niebawem 50 a w Mavericku śruby kół się odkręcają od dawania w kichę ( a planuję nauczyć się fruwać normalnym samolotem RC ).

PS. Zrób jeszcze funkcjonalne torpedy ładowane zanętą a oprócz modelu redukcyjnego będziesz miał od razu łódkę zanętową :) - ostatnio 2/3 "modelarzy" to wędkarze konstruujący właśnie łódki zanętowe....
  • Poziom 41  
    olador napisał:
    Prace przy budowie powoli... ale do przodu.

Czysta i piękna robota prawdziwego modelarza.

kotbury napisał:
    Mavericku śruby kół się odkręcają od dawania w kichę

Polecam nakrętki samohamowne nierdzewne do około 5 odkręceniach do wymiany i zmianę zabieraka na z aluminium ( lub inne dłuższe
    ale wiąże się to z wymiana kielichów MV22614, MV22422 .)

Jaki silnik do modelu pływającego? Jaki silnik do modelu pływającego? Jaki silnik do modelu pływającego?

kotbury napisał:
    a planuję nauczyć się fruwać normalnym samolotem RC

Na początek dobry jest SKY SURFER, Pioneer 1400 2 II motoszybowiec syn szybko opanował
    teraz lata że skrzydłami 2000 mm i mocniejszym silnikiem.

.
  • specjalista -automatyka bramowa
    Tak na boku - zabieraki mam aluminiowe (tylko to kopie standardowych krótkich plastikowych, ale przynajmniej precyzyjnie dają się dokręcić, plastiki zjechały się po pół roku) a nakrętki mam samohamowne, ale też puszczają - gdzieś widziałem samohamowne z pierścieniami nie plastikowymi a z przewalcowaną górą - zacisk jest na stali.

A samolot - trochę latałem depronowcem 800 mm ale za szybki i skończył mi się UHU Por :) . Teraz próbuję mikrobalsowym - mimo nikczemnych wymiarów jednak wolniejszy i trudniej rozbić.

PS Sorry do autora - tylko trochę dygresji.