Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung RB37J5325SS - słabo chłodzi, mocno mrozi

Jiana 07 Jun 2019 13:18 696 0
    Jiana
    Level 1  
    Zaznaczę na wstępie, że jestem totalnym laikiem, więc wybaczcie jeżeli pytanie jest tendencyjnie głupie lub naiwne.
    Co to może być? chyba że to poprawna praca lodówki.
    Miałam awarię lodówki - chłodziarka zaczęła grzać. Przyszedł specjalista i wymienił element, który według niego był wadliwy (ten element nazwał żaluzją). Coś mi po tej naprawie nie pasowało, więc wrzuciłam do lodówki czujnik zewnętrzny od stacji meteo. Chłodziarka chłodzi tzn. na dole termometr wskazuje temperaturę taką jaka jest nastawiona czyli 5 stopni, a na górnej półce temperatura jest 8 stopni. Zamrażarka za to mrozi niemiłosiernie. Temperatura spada do -39 stopni (nastawiona -19) i kilka godzin na tym poziomie się utrzymuje. Następnie rośnie do - 20 i po osiągnięciu tej temperatury znowu zaczyna spadać. Kompresor jest gorący, a no frost nie działa - na półkach zbiera się szron. Jak opisałam tą sytuację specjaliście, który naprawiał usterkę stwierdził, że wystarczy napełnić zamrażalnik, bo nie lubi być pusty (co moim zdaniem nie powinno mieć znaczenia). Po włożeniu kilku rzeczy do zamrażalnika nic się nie zmieniło. Nie wiem jak lodówka zachowywała się przed awarią bo ani nie wkładałam do niej termometru, ani nie dotykałam agregatu. Wydaje mi się, że jest głośniejsza niż zwykle.
    Tak więc moje pytanie, czy tak powinno być, czy coś jest popsute?. A jak tak, to co to może być? Czy mam gonić tego co dokonywał pierwszej naprawy?