Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] NAC T675 - Falowanie obrotów kosiarki

07 Cze 2019 15:05 696 8
  • Poziom 9  
    Witam,

Jestem w trakcie poszukiwania przyczyn falowania obrotów silnika NAC T675 (zarówno w spoczynku, jak i podczas pracy). Do tej pory wymieniłem filtr powietrza, rozkręciłem na części pierwsze i wyczyściłem gaźnik, bez rezultatu.
    Po zdjęciu osłon moją uwagę zwróciło położenie biegunów cewki indukcyjnej względem koła magnesowego. Żaden z nich o koło nie ociera ale jeden jest bardziej oddalony od koła magnesowego, na oko jest to około 1,0 mm. Wiem, że prawidłowo odległość ta musi być równa dla obu biegunów i dużo mniejsza. Czy może to powodować takie zachowywanie się obrotów czy szukać gdzie indziej przyczyny? Załączam zdjęcia poglądowe.
    NAC T675 - Falowanie obrotów kosiarki NAC T675 - Falowanie obrotów kosiarki NAC T675 - Falowanie obrotów kosiarki
  • Poziom 37  
    Chińskie plastikowe silniki.
    Szukał bym winnego w regulatorze obrotów lub klinie ewentualnie klin na wale.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3094250.html
  • Poziom 21  
    Klin,gaźnik, regulator obrotów.
    Nie zaczepiles gdzieś o sprężynki na gaźniku??
  • Poziom 9  
    Napiszę pokrótce, co udało mi się zrobić. Obejrzałem dokładnie dźwignie regulatora obrotów i sprężynki. Nie stwierdziłem, by coś było naruszone, czy uszkodzone.
    Cewki zapłonowej na razie nie ruszałem. Podjąłem się próby wymiany gaźnika (zamiennik CZKSI-0294). Ku mojemu zdziwieniu kosiarka zaczęła pracować równo, zero falowania, w spoczynku i pod obciążeniem. Występuje tylko inny problem. Silnik nie odpali za żadne skarby bez zadania pojedynczej dawki paliwa przy pomocy primera. Druga sprawa... gdy tylko na ułamek sekundy zwolnię dźwignię hamulca awaryjnego (a później znów ją zaciągnę), obroty zaczynają spadać i maszyna gaśnie tak, jakby nagle został odcięty dopływ paliwa. Przy starym gaźniku te problemy nie występowały - kosiarka paliła od razu, bez dawki wstępnej paliwa a silnik sam się rozpędzał po ponownym zaciągnięciu linki hamulca. Próbowałem regulacji złotą śrubką na gaźniku, ale bez rezultatu. Drodzy Koledzy, jakieś rady?
  • Poziom 9  
    O masz... i co z tym zrobić? Rozumiem, że jeśli będą się różnić to można wymienić tylko dyszę?
  • Poziom 9  
    Ponowne rozkręcenie gaźnika i wyczyszczenie prawie w całości wyeliminowało falowanie. W istocie, zamiennik, który z zewnątrz wygląda jak oryginał, w środku ma dysze, które różnią się od oryginału.