Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Klimatyzator monoblok, kratka wentylacyjna , wentylacja hybrydowa

tomek_byd 07 Jun 2019 17:08 876 4
    tomek_byd
    Level 13  
    Witam!

Zastanawiam się nad kupnem, na razie na próbę używanego, klimatyzatora przenośnego. Czy takie urządzenie można podłączyć do kratki wentylacyjnej w bloku w którym jest wentylacja hybrydowa? Jeśli to istotne, to mam nad sobą 4 kondygnacje. Mam dwa otwory wentylacyjne. Jeden z kratką higrosterowalną, a drugi zaślepiony do okapu. Chciał bym wpiąć klimatyzator w otwór dla wyciągu.
    duddy
    Level 24  
    Tylko jeśli posiadasz indywidualny kanał. Klimatyzator powinien być podłączony jak najkrótszą rurą która przecież będzie działać jak grzejnik !
    tomek_byd
    Level 13  
    duddy wrote:
    Tylko jeśli posiadasz indywidualny kanał. Klimatyzator powinien być podłączony jak najkrótszą rurą która przecież będzie działać jak grzejnik !

Na 90% mam osobny kanał. Co do rury to oprócz ciepła nie ma innych przeciwwskazań jak np. różnica poziomu/ciśnienia? Z ciepłem można sobie poradzić z jakąś dwuwarstwową izolowaną rurą.
    duddy
    Level 24  
    Są i to konkretne. Po wyłączeniu będzie występować cofka poprzez zaciągnięcie powietrza przez podciśnienie itp. Już nie będę wykładał teorii jak opory powietrza w kanale itp... Rura powinna być krótka i w miarę możliwości na poziomie z wyjściem bez zbędnych kolan i niepotrzebnych metrów
    tomek_byd
    Level 13  
    Czyli podsumowując. Nie dość, że te momoblok mają dużo gorszą wydajność to jeszcze wysoki komin tylko ją pogarsza i nie ma to większego sensu. W takim razie po prostu rezygnuję z pomysłu i trzeba poczekać na klasyczny system split.