Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] Samsung RL56GHGMG - Uszkodzona przepustnica ch這dziarki.

07 Cze 2019 17:49 402 2
  • Poziom 11  
    Witam! Lod闚ka jak w temacie. Nie ch這dzi豉 ch這dziarka. Okaza這 si 瞠 przepustnica powietrza do ch這dziarki jest uszkodzona mechanicznie. Wyj掖em j i jej wtyk zasilaj帷y, chc帷 zostawi klientce wersj bez przepustnicy 瞠by na par dni ch這dzi豉 za bardzo. Zapomnia貫m 瞠 elektronika mo瞠 zauwa篡 brak silnika. Faktycznie lod闚ka nie ruszy豉. W這篡貫m wi璚 wtyk silnika, ale lod闚ka bez zmian, nadal nie rusza. Nie wy鈍ietla 瘸dnych b喚d闚 ale nie steruje tym silnikiem (przedtem sterowa豉) i nie za陰cza spr篹arki przez d逝gi czas mimo 瞠 temperatura w lod闚ce i zamra瘸rce jest wysoka.
    Mam wi璚 pytanie czy wyj璚ie wtyku sinika DC przepustnicy mog這 spowodowa trwa貫 uszkodzenie? A mo瞠 trzeba tylko jako skasowa b陰d kt鏎y pozosta po wyj璚iu tego wtyku? Teoretycznie istnieje te mo磧iwo嗆 瞠 silnik DC przepustnicy pad w danej chwili, ale nie wy陰cza貫m tego wtyku pod napi璚iem , ani nie w陰cza貫m. Jak mo積a sprawdzi taki silnik? Podejrzewam 瞠 jest tam sporo elektroniki bo sprawdza貫m omomierzem przej軼ia miedzy jego 4 pinami i wsz璠zie s przerwy. Przewody z silnika maj kolory : czerwony , niebieski , 鄴速y i bia造. Poda貫m 12 v plus na czerwony a minus na niebieski , ale silnik nie startuje. Domy郵am si 瞠 dwa z tych przewod闚 to sprz篹enie zwrotne , ale nie wiem kt鏎e.
    Do陰czam zdj璚ie tej przepustnicy z silnikiem. Samsung RL56GHGMG - Uszkodzona przepustnica ch這dziarki.
  • Poziom 11  
    Zam闚i貫m przepustnic z tym silnikiem , wi璚 mog貫m go rozebra ca趾iem. Okazuje si 瞠 nie ma tam elektroniki a s tylko dwa uzwojenia prawdopodobnie dla uzyskania dw鏂h kierunk闚 obrot闚. Tak wi璚 silnik jest dobry tylko ja 幢e mierzy貫m jego rezystancj gdy nie trafi貫m na odpowiednie piny. Niestety wygl康a na to 瞠 w czasie mojej naprawy co jeszcze si uszkodzi這. Najbardziej prawdopodobne jest uszkodzenie kabli w drzwiach przy ich cz瘰tym otwieraniu jak naprawia貫m. Mam nadziej 瞠 to znajd bo klientka uzna豉 瞠 ja co uszkodzi貫m.
  • Poziom 11  
    Po wymianie przepustnicy lod闚ka pracowa豉 ok.