Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eagle Pomocy - dla początkującego

Warhard 14 Wrz 2005 01:15 12212 19
  • #1 14 Wrz 2005 01:15
    Warhard
    Poziom 12  

Witam - zainstalowalem sobie Eagle dzisiaj wersja 4.15

Więc jest ciężko. Generalnie mam problem z łączeniem elementów - rysując schemat. Gdy mam np dwa elementy - powiedzmy wyswietlacz (dispaly) i jakiś tam rezystor i gdy połacze to kreską-scieżka . To gdy element przesune połaczenie jest jakby nie sztywne ( ściezka zostaje tam gdzie była ) lub tworzą się jakieś dodatkowe punkty - dlamie jak narazie koszmar - byc może niewiem czegoś ważnego w rysowaniu schematów.

Druga sprawa gdzie mozna ustawić w funkcji automatycznego rysowania laminatu by był to druk jedno stronny.

Być może pytania trywialne ale chciał bym to jakoś ogarnąc bo jak dotej pory rysowałem sobie w corelu a to jednak niejest program do tego stworzony

Dzięki za pomoc

0 19
  • #2 14 Wrz 2005 07:21
    Ahcinga
    Poziom 12  

Warhard napisał:
    Gdy mam np dwa elementy - powiedzmy wyswietlacz (dispaly) i jakiś tam rezystor i gdy połacze to kreską-scieżka . To gdy element przesune połaczenie jest jakby nie sztywne ( ściezka zostaje tam gdzie była )
    Jeżeli używasz "Net" i łączysz końce "nóżek" rezystorów czy innych elementów (a nie środki lub punkty zamocowania nóżek do symbolu) to elementy ładnie się trzymają połączenia przy przesuwaniu.

Warhard napisał:
    Druga sprawa gdzie mozna ustawić w funkcji automatycznego rysowania laminatu by był to druk jedno stronny.
    W Autorouter Setup zakładka General dla warstwy Top ustawiasz N/A i wtedy wszystkie ścieżki będą na warstwie Bottom.

0
  • #4 14 Wrz 2005 20:37
    Warhard
    Poziom 12  

Dzień dobry Dzięki za pomoc troche ten tutorial mi pomógł i idzie mi całkiem całkiem - lecz mam jeszcze inny problem. Generalnie robie plytkę z procesorkiem SMD do tego jest podłączony zwykły wyświetlacz LED "8." No i problem z auto trakiem. Czy jest mozliwośc zrobienia tak by to była na jednej warstwie - chodzi mi o druk jedno stronny - z prockiem w obudowie przewlekanej da rada to zrobić lecz co gdy procek jest SMD - Dzięki za pomoc

0
  • #5 14 Wrz 2005 21:26
    ACULA
    Poziom 34  

Poczytaj samouczka i FAQ.
    W autoruterze nie wybierasz - | \ /
    tylko N/A

0
  • #6 15 Wrz 2005 07:19
    Ahcinga
    Poziom 12  

Warhard napisał:
    Generalnie robie plytkę z procesorkiem SMD do tego jest podłączony zwykły wyświetlacz LED "8." No i problem z auto trakiem. Czy jest mozliwośc zrobienia tak by to była na jednej warstwie - chodzi mi o druk jedno stronny - z prockiem w obudowie przewlekanej da rada to zrobić lecz co gdy procek jest SMD - Dzięki za pomoc

Jeżeli na płytce masz elementy SMD i przewlekane to trzeba zrobić lustrzane odbicie SMD.
    Na starcie wszystkie układy widzisz od góry a SMD przecież będzie po drugiej stronie płytki niż przewlekany.

0
  • #7 15 Wrz 2005 22:25
    Warhard
    Poziom 12  

Tak własnie trzeba zrobić odbicie lustrzane :) Otóz i doszłem do tego też już :) W każdym bądz razie dziękuje wszystkim za pomoc - jak narazie proste układy już robie :):):)

0
  • #8 17 Paź 2005 23:36
    bullik
    Poziom 11  

mam pytanko odnosnie Eagle moze ktos z was wie : wykonalem sobie projekt plytki bez sch tylko brg i po zapisaniu jako xxx.brg w projektach nie moge go otworzyc?

Dodano po 1 [minuty]:

wyswietla mi jakies errory typu 293 itd?

0
  • #9 17 Paź 2005 23:37
    ACULA
    Poziom 34  

nielegalny eagle, nie masz się czym chwalić :(

0
  • #10 17 Paź 2005 23:40
    bullik
    Poziom 11  

wyswietla mi jakies errory typu 293 itd?

Dodano po 1 [minuty]:

co proponujesz? poswiecilem tej plytce 5godz :-(

0
  • #11 17 Paź 2005 23:58
    oj
    Poziom 42  

Nie używać nielegalnych dodatków.

Czy wielkość płytki 100 x 80 mm jest niewystarczająca ?

0
  • #12 18 Paź 2005 00:19
    bullik
    Poziom 11  

w sumie to zajmowało 94x79 ale moze cos sknocilem i wyszlem poza obszar bo zarys plytki zrobilem scizka na siatce 1.27mm.Calos byla ukonczona a ja nie zrobilem wydruku bo przeciesz sie dalo

Dodano po 5 [minuty]:

mam pytanie czy jestem w stanie odzyskac ten plik *.brd czy musze zaczac od punktu wyjsca

0
  • #13 21 Paź 2005 10:42
    Andrenalin
    Poziom 17  

Będziesz musiał zacząć od początku. Ale przedtem instaluj wersję Light Editon, czyli darmową. Złamany Eagle tak specjalnie zapisuje projekty, że później ich nie otworzysz.
    powodzenia.

0
  • #14 15 Lip 2007 19:28
    Tomekddd
    Poziom 23  

witam wszyszystkich
    potrzebuje instrukcji w punktach jak zrobic w eagle sciezki (do wydruku) plytki PCB mam schemat tylko nie wiem jak to do druku przygotowac

z gory dziekuje

0
  • #15 15 Lip 2007 23:13
    Bonkot
    Poziom 39  

Witam
    1 rysujesz schemat
    2 wciskasz ikonę „board”.
    3 w oknie płytki elementy są ułożone obok właściwego pola płytki
    4 albo przenosisz pojedynczo każdy element w pole płytki, albo zaznaczasz przyciskiem „group” cały obszar elementów do przeniesienia
    5 wciskasz „move” i trzymając wciśnięty prawy klawisz myszki przenosisz całągrupę elementów
    6 układasz elementy w polu płytki tak, aby było jak najmniej linii krzyżujących się
    7 otwierasz „DRC” i w zakładce „Cerance” ustawiasz takie parametry jak: minimalna odległość pomiędzy ścieżkami , padami, itp., w zakładce „distance” w rubryce „dimension” ustawiasz odległość ścieżek od brzegu płytki
    8 klikasz „checz” i jeżeli nie przekroczyłeś jakiegoś parametru przechodzisz do ikony „autorouter”
    9 w zakładce „general” odpowiednio zaznaczasz czy ma być to płytka jedno, czy dwustronna (dla płytki jednostronnej zaznaczasz w polu „top” –n/a)
    10 autorouter rysuje ci ścieżki, ale nie obiecuj sobie zbyt wiele po tym narzędziu, gdyż dla płytek jednostronnych jest to wyjątkowo tępe narzędzie
    11 teraz możemy wydrukować nasze dzieło, otwieramy więc: File >Print
    12 w okienku zaznaczamy „Mirror i Black”
    13 w zakładce „page” odznaczamy „caption”, zatwierdzamy OK. i głównym oknie drukarki klikamy OK. i drukujemy naszą płytkę
    Mam nadzieje, że zrozumiałeś mój skrócony kurs, a jeśli czegoś zapomniałem, pytaj.
    Pozdrawiam.

0
  • #16 15 Sie 2007 11:10
    Maniek24
    Poziom 16  

Witam Bonkot sytuacja zmusiła mnie dzis tez do skorzystania z tego programu i mam mały problem z drukiem tz projekt wyszedł ok tylko jeśli che to wydrukować to schemat płytki drukuje sie razem z zaznaczonymi elementami gdzie sie odznacza żeby wydrukować same ścieżki ?

0
  • #18 16 Sie 2007 16:45
    Christophorus
    Poziom 42  

Cytat:
    Będziesz musiał zacząć od początku. Ale przedtem instaluj wersję Light Editon, czyli darmową. Złamany Eagle tak specjalnie zapisuje projekty, że później ich nie otworzysz.

Jest programik o nazwie Legalizer dla wersji Eagle 4.15 i 4.16 może on rozwiązać ten problem. Z doświadczenia wiem jednak iż potrafi on także "rozwalić" płytkę, że owszem otworzymy ją, ale ścieżki trzeba trasować od nowa.

0